دکتر حسین ختمی » مراقبت های بعد از جراحی بینی » مسافرت بعد از جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

مسافرت بعد از جراحی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

آیا می دانید، مسافرت بعد از جراحی بینی ، بر نتایج بعداز جراحی بینی تاثیر می گذارد؟ با مطالعه ی این مقاله ، نسبت به زمان مسافرت بعد از جراحی بینی، مطلع شوید.

حتی با وجود اینکه انجام عمل جراحی اتفاق مهمی در زندگی فرد است، هیچ کس نمی تواند همه چیز را به طور کامل متوقف کند. به عنوان مثال، کار، مسافرت، والدین بودن و غیره. برای اکثر افراد، یافتن زمان مناسب برای برنامه ریزی جراحی بینی می تواند دشوار باشد، زیرا درگیر وقفه های اجتماعی است.

یک سوال رایج که بسیاری از بیماران می پرسند این است که چه زمانی می توانند برای سفر یا تعطیلات بعد از جراحی بینی خود برنامه ریزی کنند. اگرچه بسیاری از این اطلاعات بر اساس پیچیدگی عمل جراحی است، دکتر حسین ختمی معمولاً به بیماران خود توصیه می کند که از 8 تا 14 روز پس از عمل جراحی از خانه خارج شوند. سفرهای برنامه ریزی شده باید تأثیر کمی بر روند بهبودی بیمار داشته باشد، مگر اینکه آسیبی در خود بینی رخ دهد. هنگامی که بیمار دکتر حسین ختمی برای جراحی زیبایی بینی از شهر دیگری مراجعه می کند، توصیه های مشابهی به او ارائه می شود. در صورت امکان، دکتر حسین ختمی ترجیح می دهد این بیماران حدود هشت روز در شهر بمانند. به طور معمول، در شش تا هفت روز، گچ روی بینی و استنت های داخل بینی برداشته می شود. پس از این مرحله، بیمار آزاد است تا به خانه برود.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

کسب نتیجه ی موفقیت آمیز و با کیفیت در جراحی بینی، نیازمند پارامترهای متفاوتی می باشد.

شیوه و تکنیک کاربردی، توسط جراح بینی، که عمل جراحی را انجام می دهد، اولین قدم برای ایجاد تغییرات در بینی (رفع عیوب) و آفرینش زیبایی درآن، می باشد. قدم مهم بعدی که تاثیر بسزایی در نتیجه دهی موفق جراحی بینی دارد، رعایت نکات مراقبتی پس از جراحی بینی توسط بیمار، می باشد.

این پارامتر بسیار مهم، به عهده ی بیمار می باشد و توجه به آن در جواب دهی جراحی تاثیر مستقیم می گذارد. هرچه فرد در رعایت نکات مراقبتی بعد از جراحی دقیق تر باشد، جوابی که از جراحی بینی می گیرد، رضایت بخش و مثبت تر خواهد بود.

بیماران حدود یک هفته پس از جراحی و پس از برداشتن گچ به غیر از ورزش، به آرامی می توانند به فعالیت عادی بازگردند. به طور کلی، ورزش تا حدود 4 هفته پس از جراحی بینی توصیه نمی شود.

مسافرت بعد از جراحی بینی
مسافرت بعد از جراحی بینی

مسافرت بعد از جراحی بینی

یکی از نکات مراقبتی بعد از جراحی ، مسافرت بعد از جراحی بینی، می باشد. بافت بینی ، بعد از انجام جراحی بینی و ایجاد تغییراتی در ساختار آن، سریعا شروع به ترمیم می کند. در حین ترمیم بینی ممکن است عوارضی همچون خونریزی بینی، تورم شدید بینی و صورت، کبودی و … شامل حال بیمار شود. هفته های ابتدایی بعداز جراحی بینی، شدت ترمیم بافت بینی، در بالاترین حد خود قرار دارد.

رانندگی در 48 ساعت بعد از انجام جراحی بینی، ممنوع می باشد،  زیرا در این زمان ، داروهای بیهوشی به طور کامل از بدن بیمار دفع نشده است. بنابراین امکان خواب آلودگی ، سرگیجه و… در فرد وجود دارد که، رانندگی در این زمان، می تواند حادثه آفرین و خطرناک باشد. سیر مسافت های کوتاه و نزدیک با رعایت نکات مراقبتی (جلوگیری از وارد شدن ضربه به ناحیه ی سر و صورت، جلوگیری از حرکات شدید سر و صورت و …) بلا مانع می باشد.

طبق توصیات جراح زیبایی بینی ، استراحت بیمار در روزهای ابتدایی؛ بعداز جراحی بینی بسیار حائز اهمیت می باشد، که در روند بهبودی هرچه سریع تر، تاثیر بسزایی دارد. بنابراین از رفتن به مسافرت های مسافت دور و طولانی مدت، بپرهیزید. همچنین سفرهای هوایی، در 48 ساعت بعد از جراحی بینی، به هیچ عنوان توصیه نمی شود. زیرا معمولا، بعد از جراحی بینی، پانسمانی در داخل آن قرار می گیرد. با افزایش ارتفاع و تغییرات فشار، امکان تشدید عوارضی همچون خونریزی بیشتر بینی، درد در ناحیه ی گوش و… وجود دارد، که اسباب آزار دیدن بیمار را فراهم می آورد.

هم وطنان عزیز ساکن اهواز، به منظور انجام جراحی با کیفیت و رضایت بخش بینی، می توانند به جناب دکتر حسین ختمی ، بهترین جراح بینی اهواز مراجعه کنند.

دکتر ختمی

دکتر حسین ختمی

اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *