دکتر حسین ختمی » جراحی بینی » بهترین جراح بینی در اهواز
مدت زمان مطالعه ۱۱ دقیقه

بهترین جراح بینی در اهواز

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 3]
مدت زمان مطالعه 10 دقیقه

اگر بینی تان بزرگ یا دراز است؟ از بینی استخوانی یا گوشتی خود متنفرید؟ از عمل زیبایی بینی می ترسید؟ برای انتخاب جراح مناسب تردید دارید؟ برای رسیدن به ظاهری زیباتر به فکر تغییر شکل بینی خود هستید؟ در اهواز زندگی می کنید و نمی دانید برای انجام عمل زیبایی بینی پیش کدام دکتر بروید؟ در این مطلب می توانید به جواب سوالات خود برسید و بهترین تصمیم ممکن را بگیرید.

امروزه، عمل زیبایی بینی (رینوپلاستی) از مشهورترین و پرطرفدارترین عمل های زیبایی در جهان است. بینی به دلیل اینکه در مرکز صورت قرار دارد برای تغییر در آن باید خود را به دست جراح بینی مطمئن و با مهارت بسپاریم تا به ظاهری زیباتر و بهتر برسیم.

اگر می خواهید از همه ابعاد جراحی بینی مطلع شوید، این مطلب از دکتر حسین ختمی جراح و متخصص گوش، حلق و بینی در اهواز را از دست ندهید.

چگونه جراح بینی خوب را انتخاب کنیم ؟

در اولین قدم  باید بدانید چیزی که می تواند به جراح بینی اعتبار ببخشد، رضایت مراجعه کنندگان قبلی بوده که با وجود گذشت زمان همچنان از جراحی خود راضی هستند و مشکلی برای آنها به وجود نیامده است.

در صورتی که شما به بیماران دسترسی ندارید می توانید از اطرافیان خود که از جراحی خود راضی هستند پرسش و پاسخ هایی داشته باشید.

علاوه بر آن یکی از مواردی که می تواند در انتخاب جراح بینی خوب به شما کمک کند مشاهده بیماران قبلی و یا عکس آنها است. زمانی که شما به جراح بینی خوب مراجعه کنید در ابتدا با انجام مشاوره می توانید تعدادی از نمونه کارها را مشاهده کنید  و تا حدودی درباره جراح قضاوت کنید.

سپس می توانید به سایت یا صفحه های اجتماعی جراح زیبایی بینی مراجعه کنید تا نمونه کارهای او را از نزدیک ببینید.

 

 

پزشک باید علاوه بر سابقه ، تخصص و مهارت بالا، انتظار شما را هم از جراحی زیبایی بینی بشناسد و نسبت به آن بتواند بهترین عمل را انجام بدهد.

 

انتخاب جراح بینی

انتخاب جراح بینی مناسب

.

عوامل موثر بر جراحی بینی

  • علم، تخصص و تبحر جراح بینی
  • هنر زیبا شناسی
  • تجربه جراح بینی

در طول عمل، متخصص، غضروف و تیغه میانی بینی را برای دستیابی به یک بینی با ظاهر مطلوب بیمار می تراشد. برای مردان و زنانی که از ظاهر و سایز بینی خود راضی نیستند، رینوپلاستی یا جراحی زیبایی یا ترمیمی بینی یک روش ایمن، موثر و کارآمد است.

در صورتی که این عمل توسط جراح حرفه ای،  با تجربه و متبحرصورت بگیرد، می تواند به بهبود ظاهر صورت و افزایش اعتماد به نفس و متعادل و متناسب کردن صورت کمک کند. همچنین این جراحی با هدف ترمیم ساختاری و نقایص تنفسی که مشکلاتی برای فرد به وجود می آورند نیز کاربرد دارد.

اهداف جراحی بینی

جراحی بینی به منظور تغییر شکل، سایز و ظاهر کلی بینی صورت می گیرد. در برخی موارد از گذاشتن یک ایمپلنت در بینی برای بهبود ساختار آن کمک گرفته می شود. به این ترتیب ساختار کلی صورت و جنبه های زیبایی دیگر صورت مانند چشم ها خودشان را بهتر نشان می دهند. در بسیاری موارد، افراد تقاضاهای زیر را از جراح خود دارند:

  • باریک کردن تیغه بینی
  • کوچک کردن یا بزرگ کردن سوراخ بینی
  • صاف کردن بینی و یک راستا کردن تیغه بینی
  • تغییر شکل نوک بینی
  • تغییر در زاویه بین بینی و لب بالا

در بیشتر موارد جای بخیه در جراحی در داخل بینی مخفی شده و در خط و خطوط بینی جای می گیرد. ایجاد حداقل جای زخم و یک ظاهر طبیعی یکی از اهداف مهم در جراحی است.

انواع جراحی های بینی

بر اساس نوع بینی، روش جراحی بینی نیز متفاوت است که در ذیل به بیان هر یک از جراحی های بینی به اختصار می پردازیم.

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی یکی از اعمال زیبایی است که می تواند با تغییر در ساختار غضروف ها، فرم کلی بینی را تغییر دهد. دقت در انتخاب جراح زیبایی بینی باعث می شود تا شما از نتیجه جراحی رضایت کامل را داشته باشید. فرد کاندید برای جراحی زیبایی بینی باید دید منطقی و ایده آلی به نتیجه جراحی داشته باشد. در صورتی که انتظارات وی با جراح هم نظر بود می توان برای جراحی زیبایی بینی آماده شد.

بینی گوشتی به بینی اطلاق می شود که پوست ضخیمی دارد؛ از غدد چربی زیادی تشکیل شده است، پره هایی برجسته و پهن دارد، غضروف های ضعیفی داشته و ظاهری گرد دارد. در گذشته افرادی که بینی گوشتی داشتند از اینکه بینی شان بعد از عمل به حالت سابق خود بازگردد بسیار نگران بودند اما امروز با متدهای جدید جراحی، جراحان این اطمینان را به بیمار خواهند داد در جراحی بینی گوشتی، بیماران هیچ وقت شکل سابق بینی خود را مشاهده نخواهند کرد.

بینی های گوشتی برای جراحی نیاز به حساسیت و ظرافت بسیار بالایی دارند که در زمان جراحی باید لحاظ شود از این رو باید در انتخاب جراح به خوبی دقت کنید.

 

نمونه کار بینی گوشتی توسط دکتر حسین ختمی

جراحی بینی استخوانی

بینی های استخوانی معمولا این گونه شناخته می شوند که پوستی نازک دارند. پوست بینی حالت کشسانی بیشتری دارد و جراح به دلیل همین ویژگی بینی می تواند تغییرات مورد نظر خود را بر روی بینی راحت تر اعمال کند. در بیشتر بینی های استخوانی که به بینی عقابی یا قوزدار نیز معروفند، بر آمدگی بر روی پشت بینی وجود دارد که در جراحی به راحتی می توان این قوز را برداشت.

در جراحی های بینی استخوانی میزان کبودی و تورم نسبت به بینی گوشتی بعد از عمل بسیار کمتر است

 

نمونه کار جراحی بینی استخوانی

نمونه کار جراحی بینی استخوانی دکتر حسین ختمی

جراحی بینی طبیعی

در جراحی بینی طبیعی انتظار می رود که هیچ قوس و یا حالت سرسره ایی در پشت بینی دیده نشود و نوک بینی حالت طبیعی داشته باشد در مواردی که نوک بینی بیش از اندازه باریک و یا قوس دار شده باشد، علاوه بر ظاهر غیر زیبا در اطراف  بینی، فرور فتگی ایجاد می کند که فرد دچار تنگی مسیرهای تنفسی خواهد شد.

 

نمونه کار جراحی بینی طبیعی

مهم ترین فاکتورها در انتخاب فرم بینی

در انتخاب فرم بینی چند اصل اساسی از قبیل نوع بینی، جنسیت (خانمها نسب به آقایان باید فرم بینی ظریف تری داشته باشند)، سلیقه و خواسته بیمار و ویژگی های صورت (تناسب بینی با سایر اجزای صورت) وجود دارد.

انواع روش های جراحی

در انجام جراحی بینی (رینوپلاستی) دو روش باز و بسته اعمال می شود که در زیر هر یک از آنها را معرفی می کنیم.

جراحی بینی باز

جراحی بینی باز برای بینی هایی که به تغییرات زیادی نیاز دارند، بهترین گزینه است.

در این روش بر روی کلوملا برشی ایجاد می شود و پوست کاملا از روی بینی جدا می شود و تغییرات اعمال می شود.

جراحی بینی بسته

در جراحی بینی به روش بسته، برش های بینی از داخل حفره های بینی انجام می شود و پوست به مقدار بسیار محدودی از روی بینی برداشته می شود و تغییرات اعمال می شود.

تفاوت جراحی بینی باز و بسته چیست؟

بعضی از جراحان روش بسته را و بعضی دیگر روش باز را ترجیح می دهند اما به طور کلی طرفداران عمل باز  رفته رفته در حال افزایش است.

استفاده کردن یک جراح از یک روش باز یا بسته، امتیاز و یا اشکالی را متوجه وی نمی کند، بلکه  مهم این است که نتیجه نهایی مطلوب باشد.

یک جراح ماهر بنابر شرایط بینی، وضعیت پوست، میزان تغییرات و خواسته بیمار،  بهترین روش را برای انجام جراحی بینی انتخاب می کند.

استحمام بعد از جراحی بینی

بهتر است بعد از جراحی بینی ،که گچ (اسپیلنت) بر روی بینی است، از آب زدن به بینی اجتناب کنید تا گچ به هیچ عنوان خیس نشود.

توصیه می شود قبل از جراحی بینی استحمام کنید که حداقل 2 روز بعد از جراحی نیازی به حمام کردن نداشته باشید .

خیس شدن گچ بینی باعث ایجاد حساسیت مانند خارش در فرد می شود و گچ بینی شل تر می شود. توصیه می شود در هفته اول برای شست و شوی صورت از دستمال مرطوب استفاده کنید. استحمام  بعد از عمل بینی کمی دشوار است و مراقبت زیادی می خواهد بهتر است مراقب باشید بعد جراحی آسیبی به بینی وارد نشود.

برای استحمام سعی کنید از دوش های تلفنی استفاده کنید. برای انجام این کار از یک همراه کمک بگیرید، بهتر است سر خود را عقب نگه داشته و بدن خود را بشویید سپس سر را بالا نگه داشته و از پشت سر به آرامی، موهای سرتان را بشویید. توجه داشته باشید بینی به سمت بالا نگه داشته شود تا خیس نشود.

جراحی بینی و داشتن حساسیت و آلرژی

برخی از افراد گمان می کنند در صورتی که جراحی زیبایی بینی انجام دهند، باید مشکلاتی که ریشه در حساسیت و آلرژی آنها وجود دارد، از بین برود. در صورتی که باید بدانید حساسیت شما در رابطه با مشکلات درون ساختمان بینی شما نمی باشد و به همین دلیل با جراحی زیبایی بینی هیچ گونه تغییراتی نخواهد کرد .

برای بهبود حساسیت و آلرژی خود، باید درمان جداگانه ای را در نظر بگیرید.

چه مشکلاتی در جراحی بینی برطرف خواهد شد ؟

در صورتی که به دلایل مختلف راه تنفس شما بسته شده باشد و یا اینکه به دلیل منحرف شدن بینی  شما راه هوایی یکی از سوراخ های بینی شما تنگ شده باشد، بعد از جراحی رینوپلاستی به صورت همزمان  این مشکلات برطرف خواهد شد  و بعد از عمل مشکلاتی که برای افراد با حساسیت وجود داشته است مقداری کمتر می شود و نشانه ها و تحریک بینی در هنگام حساسیت برای آنها قابل تحمل تر خواهد شد .

بعد از یک هفته دیگر مشکلی برای حمام کردن وجود نخواد داشت و با خیال آسوده می توانید این کار را به راحتی انجام دهید. از آنجایی که برداشت گچ بعد از یک هفته الزامی است بهتر است قبل از مراجعه به پزشک حمام کنید تا گچ بینیتان خیس شود و راحت تر برداشته شود .

بعد از اینکه جراح، گچ بینی را باز کرد بلافاصله به بینی شما چسب زده می شود. در این صورت حمام کردن با چسب مشکلی ندارد و اگر چسب بینی شما خیس  شود می توانید آن را تعویض کنید.

 

نمونه کار بینی دکتر حسین ختمی

 

جراح بینی خوب

جراح بینی خوب در ابتدا و پیش از هر چیزی سلامت بیمار را در نظر خواهد گرفت. بسیاری از بیماران بدون آگاهی اقدام به جراحی بینی می کنند و اصرار بر این دارند که بینی شان به مدل خاصی شکل بگیرد .جراح بینی خوب در ابتدا بیمار خود را آگاه می کند و در صورتی که فرد به شیوه عمل جراحی بینی مورد نظر آگاهی نداشته باشد، عوارض آن را برای وی مطرح می کند.

ویژگی بارز جراح بینی خوب این است که بتواند زیبایی را تاجایی که به سلامت بیمار آسیبی وارد نشود برای وی ایجاد کند؛ به شکلی که بینی با صورت شخص تناسب لازم را داشته باشد .

یک جراح خوب، زمانی که واقعا بینی به تغییرات خاصی نیاز نداشته باشد و با صورت تناسب داشته باشد، تلاش می کند بیمار را از انجام جراحی زیبایی بینی منصرف کند. پس زمانی که پزشک خود را بعد از تحقیق فراوان انتخاب می کنید و از وی مشاوره می گیرید، به صحبت های وی اعتماد کنید و بر روی خواسته های غیرمنطقی خود پافشاری نکنید.

ویژگی های یک جراح بینی خوب

یکی از شهرهای که جراحی بینی بسیار در آن متداول است شهر اهواز می باشد. مهم ترین سوالی که افراد متقاضی این عمل در این شهر مطرح می کنند این است که بهترین جراح بینی در اهواز چه کسی است. در ذیل به بیان ویژگی های بهترین جراح بینی می پردازیم.

یک جراح بینی خوب باید علاوه براینکه در زمینه کاری خود کاملا متخصص و متبحر باشد، در زمان جراحی دقت کند که شکل و ساختار کلی بینی حفظ شود و هیچ آسیبی به بینی وارد نشود. یک جراح بینی خوب پس از اتمام جراحی تمامی سوالات بیماران را با دقت پاسخگو است و سعی می کند از استرس و اضطراب بیمار بکاهد .

یک جراح بینی خوب تمامی راهنمایی ها و مراقبت های پس از عمل بینی را به بیمار آموزش می دهد .

یک جراح بینی خوب توصیه ها و نکات کلیدی پس از جراحی بینی را که نیاز است هر بیماری انجام دهد را به بیمار آموزش می دهد.

کلام آخر

تخصص پزشک در انجام جراحی بینی، یکی از گام های اساسی به شمار می آید. اگر در اهواز هستید و در نظر دارید، در عین حفظ سلامت بینی خود، ظاهر آن را نیز زیباتر کنید، می توانید برای مشاوره به مطب دکتر حسین ختمی جراح و متخصص گوش حلق و بینی در اهواز مراجعه کنید.

 

اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + یک =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر ختمی