دکتر حسین ختمی » جراحی بینی » عمل جراحی بینی مردانه
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

عمل جراحی بینی مردانه

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]
مدت زمان مطالعه 9 دقیقه

عمل زیبایی جراحی بینی، یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی در دنیا و به خصوص در ایران است. بدون شک تاثیری که این جراحی بر روی زیبایی ظاهری فرد می گذارد، انکار ناپذیر است. امروزه، دغدغه بسیاری از افراد علاقمند به این جراحی زیبایی، انتخاب پزشکی حاذق و مناسب برای انجام این جراحی محبوب است. عمل جراحی زیبایی بینی علاوه بر بانوان، آقایان را ترغیب می کند که با استفاده از این روش، ناهنجاری های بینی خود را اصلاح کنند. اما سوال اینجاست که عمل جراحی بینی مردانه دارای چه ویژگی های است؟ در جراحی بینی مردانه چه نکاتی باید رعایت شود؟ اگر برای جراحی بینی خود به دنبال پزشکی باتجربه هستید تا به بهترین شکل ممکن این جراحی را انجام دهد تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

عمل جراحی بینی چیست؟

عمل جراحی بینی، مختص برطرف کردن عیوب بینی و صرفا یک جراحی زیبایی نیست. برخی افراد به صورت مادرزاد دچار مشکلات تنفسی هستند که می توانند این مشکلات را با انجام یک جراحی ساده برطرف کنند. پولیپ، شکستگی، کج بودن تیغه بینی که به واسطه آن مشکلات تنفسی ایجاد می شود، تنها بخشی از مشکلاتی است که با جراحی بینی برطرف می گردد.

مراحل عمل جراحی بینی

برای انجام جراحی بینی، مراحلی وجود دارد ما در اینجا از ابتدا تا انتهای یک جراحی زیبایی را به اختصار شرح می دهیم.

مراحل پیش از جراحی بینی

در ابتدا یک عکس سه بعدی از بیمار گرفته می شود تا بتوان، به دقت نواقص و مشکلات بینی فرد را بررسی کرد. پس از بررسی کامل عکس، قسمت هایی که نیاز به اصلاح دارند مانند: لیفت کردن بینی، اصلاح انحراف بینی و یا قوز بینی را مشخص می کنند و عکس سه بعدی از نتیجه عمل پس از جراحی تهیه شده و برای بیمار به نمایش گذاشته می شود. در صورت تایید بیمار و رضایت او از فرم و شکل پس از جراحی، عمل جراحی انجام می شود.

نحوه انجام جراحی بینی

برای جراحی بینی، در ابتدا پس از بیهوشی و برش، کار بر روی غضروف های اضافی در بینی انجام می شود. حداقل مجاز برای نگهداری غضروف های بینی 8 میلیمتر است. در گذشته، هنگام جراحی بینی این اندازه رعایت نمی شد و حداقل استاندارد 4 میلیمتر بود که موجب بروز مشکلاتی مانند چسبندگی بینی از دو طرف می شد. این اندازه گیری به وسیله یک ابزار دقیق انجام می شود

بعد از این مرحله، غضروف های اضافی برداشته می شوند و به قسمت هایی که نیاز به غضروف دارند پیوند زده می شود. در روش های جراحی جدید به جای برداشتن و خارج کردن بافت، آن را تغییر شکل داده و از آن استفاده می کنند. در صورت نیاز به بافت غضروفی در صورت نبود آن، از غضروف پیوندی استفاده می کنیم. بعد از اضافه کردن غضروف پیوندی، آن را در جای مناسب به وسیله بخیه های جذبی ثابت کرده تا کاملا در جای خود محکم شده و خارج نشوند.

در روش های جراحی قدیمی برای از بین بردن قوز بینی از چکش استفاده می شد، اما در حال حاضر با استفاده از سوهان هایی از جنس الماس استخوان های اضافه در قوز بینی سوهان کشیده می شود تا به فرم مورد نظر برسد. درمرحله آخر جراحی عمل باریک کردن استخوان میانی بینی، اتفاق می افتد که کار بسیار حساس و مهمی است. جراح باید با تسلط بر آناتومی بدن بیمار مراقب باشد به چشم های بیمارآسیبی نرسد یا حالت چشم ها از بین نرود. پس از این کار و اصلاح ناهنجاری های استخوان بینی، استخوان در همان وضعیت جوش می خورد و اصلاح می شود. در انتهای عمل ورقه ای از جنس سیلیکون خالص کنار تیغه بینی قرار می گیرد که موجب می شود تیغه بینی در جای خود ثابت باشد. همچنین از چسبندگی در بینی جلوگیری کرده و پس از ده روز این ورقه ها از بینی خارج می شود.

جراحی زیبایی بینی گوشتی
نمونه عمل بینی یک ماه بعد

انواع عمل جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی بینی انواع مختلفی دارد که نوع پوست و ساختار استخوانی آن نقش تعیین کننده ای در نتیجه جراحی دارد. برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن، براساس آناتومی صورت مدل های مختلف برای جراحی بینی انتخاب می شود.

  • عمل جراحی بینی استخوانی
  • عمل جراحی بینی گوشتی
  • عمل جراحی اصلاح قوز بینی
  • عمل جراحی ترمیمی

علاوه بر موارد ذکر شده بر اساس شکل ظاهری مدل های جراحی بینی طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی انجام می شود. در جراحی تمام این مدل ها، نواقص بینی مانند رفع قوز بینی، انحراف ظاهری بینی، افتادگی بینی، عدم قرینگی سوراخ های بینی برطرف می شود. اما تفاوت اصلی این جراحی ها در زوایه نوک بینی و قوس آن است. برای مثال در جراحی بینی فانتزی، نوک بینی به سمت بالا و قوس پشت آن بسیار زیاد است. در حالی که در جراحی بینی طبیعی نوک بینی حالت معمولی و نرمال دارد. در جراحی بینی نیمه فانتزی نیز که امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است، نوک بینی و قوس آن نه مانند جراحی فانتزی زیاد بالا رفته و نه مانند جراحی طبیعی بدون تغییر است.

نحوه جراحی بینی مناسب برای آقایان

دکتر ختمی جراح بینی در تمامی عمل های بینی (چه جراحی بینی بانوان و چه جراحی بینی آقایان) نهایت سعی و تلاش خود را می کند که جراحی بینی با نتیجه مطلوب و موفقیت آمیزی انجام شود. دکتر ختمی در خصوص عمل جراحی بینی مردانه با به کارگیری تکنیک های جراحی بینی مردانه در اجزا صورت هماهنگی ایجاد می کند. همچنین، رفع نواقص بینی در آقایان به گونه ای انجام می شود که بینی های مردانه، شکل فانتزی به خود نگیرد و شخص از انجام جراحی بینی خود پشیمان نشود.

یکی از مشکلاتی که جراح بینی در خصوص جراحی بینی آقایان دارند، عدم صحبت در خصوص انتظارات خود از جراحی بینی است. به همین دلیل دکتر ختمی به آقایان توصیه می کند در زمان مشاوره جراحی بینی تمامی نیاز ها و خواسته های خود را مطرح نمایند .

بهترین فرم بینی مردانه

آقایان نسبت به جراحی های زیبایی کمی محتاط تر و محافظه کارتر هستند. اغلب، آقایان هیچ علاقه ای به جراحی زیبایی بینی با فرم های فانتزی ندارند. آن ها اکثرا علاقمندند که جراحی بینی آن ها حدالامکان به طبیعی ترین فرم ممکن انجام شود و بینی، حالت طبیعی خود را از دست ندهد. در حین حال، قسمت های مورد نیاز اصلاح شود و چهره آن ها همچنان فرم مردانه خود را حفظ کند. برای انتخاب فرم بینی مناسب با صورت خود، حتما با پزشک معالج مورد نظر مشورت کنید و از او نمونه کار بخواهید تا بتوانید بهترین جراح بینی را انتخاب کنید.

عوارض قابل پیشگیری در جراحی بینی

  • برای جلوگیری از ماندگاری بخیه پوست در روی بینی که بسیاری از بیماران از آن شکایت می کنند، می توان یک بخیه زیر پوستی در بینی زد تا فشاری بر روی بخیه های ظاهری پوست قرار نگیرد، بعد از 5 روز بخیه های ظاهری پوست کشیده می شود و بخیه های زیر پوستی هم جذب می شوند.
  • سعی شود برش های کنار پره های بینی به دلیل عوارضی که دارد ایجاد نشود، زیرا موجب می شود علاوه بر ماندن جای بخیه، بیمار مشکلات تنفسی پیدا کند.
  • مهم ترین نکته برای پیشگیری از عوارض احتمالی جراحی زیبایی بینی، انتخاب پزشک معالج است. تلاش کنید پزشک و جراحی را انتخاب کنید که با حداقل تورم، حداقل آسیب بافتی و حداقل کبودی جراحی بینی شما را انجام دهد.

نتیجه گیری

آقایانی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی دارند، می بایست در انتخاب یک جراح بینی خوب دقت لازم را داشته باشند. برای اینکه جذابیت چهره مردانه حفظ شود، نیاز است که یک جراحی بینی موفق و با دقتی برای مردان در نظر گرفته شود . اگر جراح بینی به تکنیک های جراحی بینی مردانه تسلط نداشته باشد و ظاهر بینی را به شکل فانتزی و عروسکی در آورد از جذابیت چهره مردانه کاسته می شود و در برخی از مواقع صدای مردانه آن ها نیز تغییر می کند.

یکی از علت های که مردان از انجام جراحی بینی سرباز می زنند و تمایل به انجام جراحی بینی ندارند، همین موارد است. در نتیجه توصیه می شود که در انتخاب جراح بینی خود نهایت دقت را به خرج دهید .مهمترین نکته در عمل جراحی بینی مردانه حفظ زیبایی طبیعی چهره و جذابیت مردانه است. بنابراین از اصرار در کوچک کردن بیش از اندازه بینی خود به پزشک جراح اجتناب کرده و با اعتماد به جراح خود به یک نتیجه مطلوب از جراحی زیبایی بینی برسید.

برای مشاهده بیشتر نمونه کارهای جراحی بینی مردانه کلیک کنید.

اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر ختمی