دکتر حسین ختمی » جراحی بینی » جراحی بینی در اهواز
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

جراحی بینی در اهواز

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 2.5]
مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

جراحی بینی در اهواز

امروزه جراحی بینی در اهواز یک جراحی زیبایی به حساب می آید که استقبال های فراوان از آن میشود. به کمک این جراحی میتوان تناسب بین اعضای صورت را برقرار کرد و چهره ی زیباتری داشت. اما قبل از تصمیم گیری برای انجام جراحی بینی  باید اطلاعاتی در این باره کسب نمایید. در این مقاله در مورد جراحی بینی اهواز ، دکتر ختمی ، به طور کامل اطلاعاتی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

انتخاب جراح بینی

انتخاب جراح بینی اولین و مهمترین قدمی است که باید از طرف شما مورد توجه قرار بگیرد. جراحی شدن بینی شما به بهترین شکل به آگاهی و تبحر پزشک شما مربوط خواهد شد. انتخاب یک جراح بینی خوب نیازمند این است که نمونه کارهای وی را مشاهده کرده و در صورت تمایل و نیاز با تنظیم یک قرار ملاقات به مطب پزشک مربوطه رفته و در ارتباط با جراحی بینی از او مشاوره دریافت نمایید. جراح بینی با معاینه کردن ، نوع بینی شما را مشخص میکند و در مورد جراحی و نتیجه ی جراحی بینی  با شما صحبت خواهد کرد . اطلاعات کافی را نیز به شما خواهد داد.

جراحی بینی

جراحی بینی

انواع بینی

بینی ها به دو دسته کلی تقسیم میشوند:

جراحی بینی استخوانی

بینی های استخوانی متشکل از پوست نازک و غضروف زیاد نیز میباشند و معمولا در بالای بینی نشانه ای از قوز دیده میشود . این نوع از بینی ممکن است ناشی از عامل های ارثی بوده و یا در نوجوانی در اثر ورود یک ضربه  و یا تصادف دچار قوز یا کجی  شده باشد.نتیجه جراحی بینی های استخوانی خیلی بهتر از بینی های گوشتی میباشد به دلیل وجود غضروف های بسیار زیاد در بینی های استخوانی راح تر و بهتر نیز شکل خواهند گرفت.

جراحی بینی گوشتی

بینی هایی که دارای غضروف کم و پوست ضخیم بوده را بینی های گوشتی میدانند. این بینی ها معمولا به شکل پهن و قالبا دارای نوک گرد میباشند. این نوع از بینی ها به خاطر داشتن پوست ضخیم نسبت به بینی های استخوانی سخت تر عمل میشوند به همین دلیل باید بعد از جراحی بینی کمی صبر و تحمل داشته باشد تا تورم آن رفع شود و به نتیجه ی دلخواه خود نیز برسید.
تقویت غضروف زمانی باید صورت گیرد که بینی شما از این نظر ضعیف بوده و نیازمند اضافه کردن غضروف باشد. این نکته هم باید در نظر گرفته شود که بینی های گوشتی معمولا نسبت به بینی های استخوانی ایراد های بیشتری دارد . بنابراین سطح انتظارات شما باید نسبت به اینکه بینی گوشتیتان خیلی کوچیک و عروسکی شود ، کم باشد.

چسب زدن پس از جراحی بینی

پزشک پس از برداشتن گچ بینی بر روی بینی شما چسب خواهد زد. این کار بهتر است در دو هفته اول توسط پزشک انجام شود زیرا نحوه ی درست چسب زدن به فرم دهی بینی شما بسیار کمک خواهد کرد.

ورزش پس از جراحی بینی

برای انجام فعالیت های سبک نیاز است دو هفته از عمل شما گذشته باشد ، بعد از یک ماه شما میتوانید فعالیت های معمولی خود را مانند پیاده روی سریع و ورزش های سبک را آغاز کنید اما بهتر است از ورزشهای سنگین مانند شنا تا چند ماه دوری کنید تا زمانی که وضعیت جسمانی شما بهبود یابد.
از ورزش هایی مانند بوکس و تکواندو که امکان ضربه به صورت  وجود دارد تا یک سال دوری نمایید.

شما در زیر می توانید به صورت ساده روند جراحی بینی را مشاهده کنید

از تفاوت های بارز جراحی بینی بین مردان  وزنان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بین پیشانی و بینی باید در زنان زاویه بیشتری باشد که این زاویه در نیم رخ کاملا دیده می شود .
  • زاویه بینی و لب بالا  در زنان حاد تر است .
  • در مردان بهتر است که پشت بینی صاف تر و بدون قوس  باشد .
  • بینی در مردان  بهتر است که کشیده تر باشد .

در صورتی که جراح بینی شما به اصول زیبایی شناسی اهمیت زیادی  بدهد هیچ گاه نتیجه جراحی مردان  را به صورت سربالا و قوس زیاد رقم نخواهد زد و بهتر است جراحی بینی طبیعی باشد که حتی اطرافیان متوجه جراحی زیبایی فرد نشده باشند.

جراحی بینی

جراحی بینی

تاثیر سیگار بر روی جراحی بینی

برخی از اقدامات هستند که بهتر است قبل و بعد از جراحی بینی به درستی انجام شود تا نتیجه جراحی بینی به خوبی شکل بگیرد.مصرف سیگار قبل و بعد از جراحی بینی می تواند روند بهبودی را آرام کند و یا اینکه در حین جراحی بینی مشکلی را به وجود بیاورد.

تمامی موادی که دارای نیکوتین هستند یک منقبض کننده قوی برای  عروق هستند که منجر به تنگ شدن عروق خونی خواهد شد و در نتیجه  کاهش جریان خون رخ می دهد و بافت هایی که در طول جراحی بینی آسیب دیده شده اند نمی توانند به سرعت ترمیم پیدا کنند.کاهش جریان خون ناشی از سیگار می‌تواند باعث تاخیر یا اشکال در روند بهبود زخم شود و خطر بروز عفونت، باز شدن زخم و نیاز به عمل جراحی مجدد را افزایش دهد.

برخی از خدمات دکتر حسین ختمی

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی فانتزی

راه های ارتباطی دکتر حسین ختمی

09378253132

09337078610

با تشکر مدیریت سایت دکتر حسین ختمی

اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر ختمی