دکتر حسین ختمی » جراحی بینی » چه کسانی به عمل جراحی بینی نیاز دارند؟
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

چه کسانی به عمل جراحی بینی نیاز دارند؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

چه کسانی به عمل جراحی بینی نیاز دارند؟

روزانه تعداد بسیاری از جراحی های بینی در سطح کشور انجام می شود و مراجعه کننده های متعددی در سطوح مختلف جامعه از نظر فرهنگی اجتماعی و اقتصادی برای انجام این عمل به پزشک جراح مراجعه می کنند. اما در این میان این سوال پیش می آید این عمل جراحی بینی برای چه کسانی مفید است؟ و چه کسانی نباید این عمل را انجام دهند؟ که خود یک امری چالش برانگیز می باشد که در بسیاری از موارد خود بیماران هم واقعا نمی دانند. در اصل بیمار باید از نظر فکری و روحی به این نتیجه برسد که آیا چهره اش با عمل جراحی بهتر خواهد شد؟ آیا انجام این عمل زیباتر دیده می شود یا خیر؟

دکتر حسین ختمی ، جراح بینی در اهواز و متخصص گوش ، حلق و بینی با دانش روز دنیا می باشند؛ شما عزیزان به جهت تعیین وقت مراجعه به ایشان به جهت کسب مشاوره و راهنمایی برای جراحی زیبایی بینی بدون عارضه ، از طریق زیر اقدام کنید: با شماره های 09337078610 و 09378253132 تماس بگیرید. یا به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

 

در بسیاری از مواقع بیماران توقعات غیرعادی دارند و احساس می کنند با انجام این عمل جراحی در شغل، ازدواج و موقعیت اجتماعی شان تفاوتی ایجاد خواهد شد در صورتی که در بسیاری از مواقع هیچ کدام از این اتفاقات نخواهد افتاد.

هدف از عمل جراحی بینی

به طور کلی جراحی بینی با دو هدف عمده انجام می شود.

  • برخی از جراحی ها جهت رفع مشکلات تنفسی داخل بینی انجام می شود که جراحی های عملکردی بینی نامیده می شوند.
  • برخی از جراحی ها هستند که جراحی های پلاستیک و ترمیمی نام دارند که برای رفع نواقص و مشکلاتی که در ظاهر بینی وجود دارد، انجام می شود.

انواع جراحی های عملکردی بینی

جراحی هایی که داخل بینی انجام می شود خود ممکن است انواع مختلفی داشته باشد.:

  • برخی از این جراحی ها برای رفع انحراف بینی انجام می شود.
  • برخی دیگر از این جراحی ها جهت رفع رفع پولیپ های بینی می باشد . پولی خود یک بیماری است که نیاز به درمان با جراحی های اندوسکوپیک داخل بینی دارد.
  • بیمارانی که دچار بزرگ شدن بیش از حد شاخک های بینی شده اند که امروزه کمک اندوسکوپ و لیزر و امواج رادیوفرکانس حجم این شاخک های بینی کم می شود تا بیمار تنفس راحت تر شود.
نمونه ای از جراحی بینی توسط دکتر حسین ختمی

نمونه ای از جراحی بینی توسط دکتر حسین ختمی

انواع جراحی زیبایی بینی

جراحی هایی که برای شکل ظاهری بینی انجام می شود ممکن است به دلایل مختلفی صورت گیرد:

  • برخی از بیماران دچار ضربه یا شکستگی یا سوانحی می شوند که موجب می شود بینی آنها دچار دفرمیتی یا ناهنجاری شود .
  • بیمارانی که به طور مادرزادی بینی آنها دارای مشکلاتی از بدو تولد این مشکل را داشتند و به تدریج با افزایش سن و کامل شدن رشد این مسله بیشتر خودش را نشان می دهد.
  • گروهی از افراد هم هستند که نه دچار ضربه و شکستگی بودند و نه مشکل مادرزادی داشتند بلکه در طی رشد بعد از سن بلوغ بینی دچار تغییراتی می شود که دچار موجب تغییر شکل و دفرمیته می شود که این افراد برای جراحی زیبایی بینی به پزشک مراجعه می کنند.

تمام این گروه ها با هدف اصلاح وضعیت تنفس و یا ظاهر بینی برای افراد می تواند انجام شود.

اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − نه =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر ختمی