دکتر حسین ختمی » جراحی بینی » پیوند غضروف در جراحی زیبایی بینی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

پیوند غضروف در جراحی زیبایی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]
مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

پیوند غضروف در جراحی زیبایی بینی

آیا می دانید با استفاده از تکنیک،  پیوند غضروف در جراحی زیبایی بینی ، نتایج رضایت بخش و بینی ای خوش فرم تر و زیباترحاصل می شود؟

در این مقاله به تکنیک پیوند بافت در جراحی زیبایی بینی می پردازیم.

جراحی زیبایی بینی سنتی تمایل به برش استخوان – غضروف بینی، به جهت دستیابی به نتایج زیبایی و عملکردی دارد. بسیاری از موفقیت های این روش های تایید شده به دلیل ضعف داربست باقی مانده ، پس از جراحی های کاهش دهنده که معمولا، استقامت لازم جهت مقاومت در برابر نیروی انقباضی فرآیند بهبود را ندارند، عمر کوتاهی دارند. از دست دادن یکپارچگی ساختاری در بیمارانی که بدشکلی بینی زینی شکل دارند، معمولا یک عارضه ناشی از خطاهای پزشکی که به علت شکست در حفظ یک پشت کافی بینی، در زمان جراحی است. نتایج تورفتگی (گود شدگی) پشت بینی و گنبد میانی، دوران بیش از حد نوک (بینی کوتاه)، از دست رفتن برآمدگی نوک، توکشیده شدن ستونک بینی و انقباض های غیر معمول در این بیماران سبب بدشکل کردن و مشکلات عملکردی می شود. دوام ضعیف نتایج زیبایی و پیشرفت اختلال عملکردی به دنبال جراحی های کاهش دهنده، یک عزم بزرگ جهت گسترش روش های استفاده از پیوند بافت در جراحی زیبایی بینی را فراهم کرده است.

پوشش بافت نرم پوست و داربست استخوانی – غضروفی زیر آن، بازگو کننه تاثیر متقابل ظاهر خارجی و عملکردی بینی است. در جراحی زیبایی بینی اولیه، نتایج جراحی معمولا از افزایش حجم اسکلت ضعیف بینی که فاقد استقامت ساختاری مناسب جهت مقاومت در برابر نیروی انقباضی فرآیند بهبود پوشش بینی جراحی شده از قبل، خیلی اوقات؛ کیفیت، درجه انقباض و عدم وجود الاستیسیته پوشش بافت نرم پوست و خط داخل بینی می باشد.

بنابراین جراح بینی، حتما علم دینامیک فرآیند بهبود بعد از جراحی و داربست بینی را زمانی که محدوده بینی دستکاری می شود، قبول و اداره می کد. علاوه بر این جراح باید مهارت لازم عملی و فکری جهت متعادل کردن ایده جراحی را داشته باشد ، چون به طور شایع با ساختمان بینی که از حالت طبیعی خارج شده است، روبه رو می شوند. در واقع تمام تکنیک های طراحی شده جهت تغییر در شکل و عملکرد موضعی به طور ثانویه بر مناطق دیگر بینی تاثیر می گذارند. جراح ماهر زیبایی بینی، این تغییرات را پیش بینی و براساس آن جراحی مناسبی را برنامه ریزی می کنند.

با استفاده از تکنیک،  پیوند غضروف در جراحی زیبایی بینی ، نتایج رضایت بخش و بینی ای خوش فرم تر و زیباترحاصل می شود دکتر حسین ختمی ، جراح بینی اهواز ومتخصص گوش و حلق و بینی با دانش روز دنیا  میباشد؛  شما عزیزان به جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به ایشان می توانید با شماره 09337078610 و 09378253132 تماس بگیرید و همچنین به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

مواد پیوند بافت

مواد کاشتنی های مختلفی برای استفاده در  پیوند غضروف در جراحی زیبایی بینی  اولیه و مجدد در دسترس می باشد. اگرچه پیوند غضروف ایده آل وجود ندارد، اما با انتخاب پیوند بافت و تکنیک جراحی مناسب می توان به نتایج قابل اطمینان دست یافت. پیوندها به طور گسترده به انواع اتوژن، هولوژن و آلوپلاستیک دسته بندی می شوند.

پیوند های بافت خود فرد (اتوژن)

پیوندهای بافت خود فرد از بدن خود بیمار به دست می آید و شامل: غضروف، استخوان و بافت های نرم مختلف می باشد. غضروف های بافت خود فرد به عنوان انتخاب اول مواد پیوند ساختمانی به علت آسان بودن برش آن و نتایج طولانی مدت قابل اطمینان با احتمال عفونت، جذب و بیرون زدگی کم می باشند.همچنین پیوند های بافت خود فرد از ریسک بالای واکنش های ایمنولوژیک یا آلودگی ویروسی جلوگیری می کنند.

غضروف تیغه به عنوان ماده پیوندی به علت آسان بودن، عدم نقش عملکردی یا زیبایی، انطباق پذیر در عمل، خاصیت فشرده شدن(بعنوان حجم دهنده) و نتایج طولانی مدت قابل اطمینان به طور شایع در جراحی زیبایی بینی مورد استفاده قرار می گیرد. زمانی که از غضروف به جهت بافت پیوند استفاده می شود، باقی ماندن یک پایه 1 تا 1.5 سانتی متری از تیغه اهمیت دارد. تیغه غضروف در موارد جراحی زیبایی بینی ثانویه محدودیت دارد.

پیوند غضروف در جراحی زیبایی بینی

پیوند غضروف در جراحی زیبایی بینی

بافت ها همولوگ (هوموژن)

این بافت ها از موجودات هم گونه تهیه می شوند. بیشترین بافت های پیوندی همولوگ مورد استفاده، دنده اشعه دیده برای پیوند های ساختاری و مواد خارجی سلولی پوستی بدون سلول جهت افزایش (تقویت) بافت نرم می باشند. این پیوند ها از جسد انسانی به دست می آیدکه کمتر از بافت های خود فرد، از نظر جذب شدن قابل پیش گویی هستند. ریسک بالای انتقال عفونت در این نوع پیوند وجود دارد. این نوع پیوند در کسانی که کاندید خوبی برای پیوند بافت های خود فرد نیستند و تمایلی به پیوند بافت های خود ندارند، مورد استفاده قرار می گیرد که موردی نادر می باشد.

هم وطنان عزیز ساکن اهواز، به منظور انجام جراحی با کیفیت و رضایت بخش پیوند غضروف به بینی، می توانند به جناب دکتر حسین ختمی ، جراح بینی اهواز مراجعه کنند.

مطالب مرتبط با این مقاله:

جراحی بینی در اهواز

عمل جراحی بینی گوشتی

مراقبتهای بعد از عمل بینی

جراحی بینی

هزینه جراحی بینی

اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر ختمی