دکتر حسین ختمی » جراحی بینی » پشیمانی بعد از عمل بینی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

پشیمانی بعد از عمل بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

پشیمانی بعد از عمل بینی اغلب به دلیل این اتفاق می‌افتد که نتیجه بعد از عمل و فرم نهایی بینی با انتظار فرد مطابقت ندارد، همچنین موارد دیگر چون ایجاد عوارض بعد از این جراحی و چالش های موجود نیز از دیگر عوامل پشیمانی فرد بعد از جراحی بشمار می‌روند. تا انتهای این نوشتار همراه ما باشید تا با عوامل موثر در پشیمانی زیباجویان بعد از این نوع جراحی بیشتر آشنا شوید.

مهم ترین دلایل پشیمانی بعد از عمل بینی

مهم ترین دلایل پشیمانی بعد از عمل بینی

مهمترین دلیل پشیمانی بعد از عمل بینی در واقع این است که فرد انتظاری از انجام این جراحی دارد که در نهایت نتیجه و فرم بینی جدید از آن دور است و مشابهت ندارد. اما در این مسئله عوامل بسیاری نقش دارد که به هر حال ممکن است مسبب این مشکل خود فرد و تصمیمات اشتباهش باشد. اغلب افرادی که خود را بعد از جراحی بینی سرزنش می‌کنند، تا مدت ها درگیر مشکلات فکری و حتی کاهش اعتماد به نفس هستند.

✳️ کاندید نامناسب

بسیاری از افرادی که دچار پشیمانی بعد از جراحی بینی خود می‌شوند، کاندید نامناسبی برای نوع انتخابی عمل زیبایی بینی خود هستند. به عنوان مثال گاهی جراح بینی اصرار دارد که فرم فانتزی با چهره زیباجو تناسبی ندارد اما فرد بر مدل انتخابی خود تاکید دارد و بعد از مشاهده نتیجه و مقایسه با ابعاد صورت خود تازه متوجه اشتباه خود شده و به پشیمانی بعد از عمل بینی دچار می‌شود. تویه بر این است که حتما در جلسه مشاوره به توصیه های بهترین جراح بینی و نظرات ایشان توجه کنید و انتظارات رویایی نداشته باشید.

✳️ اولویت قرار دادن هزینه جراحی 

برخی از زیباجویان برای انجام عمل بینی ابتدایی ترین نکته ای که در نظر می‌گیرند، میزان هزینه پرداختی برای عمل است اما در مقابل باید بدانید که شما باید فقط در درجه اول به مهارت و تخصص و همچنین تجربه جراح خود توجه کنید. امروزه شاهد آن هستیم که برخی پزشکان با هزینه های بسیار پایین و غیر معقول، اقدام به انجام این عمل های زیبایی می‌کنند و برخی افراد به مطب این افراد مراجعه می‌کنند اما در نهایت با نتیجه ای نامناسب از عمل روبرو می‌شوند و پشیمان می‌شوند که چرا به نمونه کار و مهارت جراح دقت نکردند. در واقع باید بدانید که این عمل دارای هزینه ای استاندارد و معقول است که اگر پزشکی بازه بسیار پایین تری را پیشنهاد داد، باید از مراجعه به مطب وی خودداری کنید.

✳️ انتخاب جراح نامناسب

یکی از مهمترین عامل پشیمانی بعد از عمل بینی، انتخاب جراح نامناسب است. برای انجام این عمل زیبایی به دلیل اینکه در زیبایی چهره تاثیر بسیاری دارد حتما باید ماهرترین و باتجربه ترین جراح بینی را برای خود برگزینید تا علاوه بر عدم زیبایی نتیجه نهایی، با مشکلات تنفسی هم مواجه نشوید.

✳️ عدم رعایت مراقبت های بعد از جراحی 

گاهی برخی اشخاص نکات مراقبتی توصیه شده توسط جراح را نادیده می‌گیرند و به درستی آن ها را رعایت نمی‌کنند. سپری کردن دوره نقاهت به اشتباه نیز نتایج عمل را تحت تاثیر قرار داده و ممکن است با افتادگی در نوک بینی یا تورم بیش از اندازه و خونریزی و مشکلات تنفسی و …. مواجه شوید، در روند بهبودی و التیام زخم های جراحی باید حتما تمامی مراقبت های بعد از جراحی بینی را بشناسید و به رعایت تمامی موارد آن اهمیت دهید.

راهکارهای پیشگیری از پشیمانی بعد از عمل بینی 

برای اینکه دچار پشیمانی بعد از عمل بینی نشوید، می‌توانید به برخی از راه های پیشگیری از آن توجه کنید در ادامه به برخی از این موارد اشاره خواهیم داشت که عبارتند از:

  • در مورد مدل انتخابی فرم بینی خود اصرار نکنید و نظر جراح خود را گوش دهید. از ایشان بخواهید تا در مورد مدلی که در نظر دارند بیشتر برای شما توضیح دهند.
  • هرگونه نکات مراقبتی که قبل و بعد از عمل بینی برای شما بازگو می‌شود را به درستی رعایت کنید و به انجام آن ها اهمیت دهید تا دچار عوارض بعد از جراحی بینی و پشیمانی بعد از این جراحی روبرو نشوید.

سوالات متداول

چه عواملی منجر به پشیمانی بعد از عمل بینی می‌شوند؟

برخی از این عوامل عبارتند از:
– نتایج نامطلوب یا ناخوشایند عمل
– عوارض جانبی بعد جراحی
– تغییرات چهره
– عدم رضایت از نتیجه عمل بینی
– تاخیر در بازگشت به وضعیت عادی

چگونه با پشیمانی بعد از عمل بینی خود مقابله کنم؟

به محض احساس پشیمانی، با جراح خود در مورد نگرانی‌ها و مشکلات صحبت کنید. فرصت کافی برای گذراندن دوره نقاهت و بهبودی را برای خود ایجاد کنید و در این مورد صبور باشید.

در نهایت….

پشیمانی بعد از عمل بینی برای برخی از زیباجویان به وجود می‌آید، بخصوص اگر نتیجه عمل مورد انتظاراتشان نباشد یا عوارض جانبی بعد از عمل وجود داشته باشد. شما باید حتما بعد از جراحی خود صبور باشید و زمان لازم را برای گذراندن دوره بهبودی در نظر بگیرید. حتی شاید در ابتدای انجام جراحی احساس پشیمانی داشته باشید و با گذشت زمان و مشاهده فرم نهایی بینی خود دیگر همچین احساسی نداشته باشید. برای اینکه احتمال بروز پشیمانی بعد از عمل را برای خود به حداقل برسانید، حتما بهترین جراح بینی در اهواز را انتخاب کنید. 

دکتر ختمی

دکتر حسین ختمی

اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *