دکتر حسین ختمی » جراحی گوش » نکات جراحی گوش
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

نکات جراحی گوش

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه 2 دقیقه

نکات جراحی گوش

داشتن گوش هایی بد فرم می تواند زیبایی و علاوه بر آن سبب کاهش اعتماد به نفس به ویژه در کودکان به سبب مسخره شدن از طرف همسالان خود  شود. گوش از اجزای کلیدی بدن است که در معرض دید قرار دارد و جراحی آن تاثیر بسزایی در زیبایی دارد. نواقص موجود در گوش می تواند مادرزادی یا بر اثر حوادثی مانند تصادف به وجود آمده است. زاویه نرمال گوش از جمجمه بین پانزده الی بیست درجه است وبیشتر از این زاویه ای ناهنجار جلوه می کند.

اغلب بیمارانی که جراحی گوش انجام می دهند، از جراحی رضایت و شرایط روحی بهتری نسب به قبل دارند. جراحی زیبایی گوش از جمله جراحی هایی می باشد که نسب به انواع دیگر جراحی ها  امن تر می باشد و همچنین شرایط بهتری را بیمار بعد از جراحی سپری می کند.

نکات جراحی گوش

در کودکان این جراحی قبل از سن پنج سالگی انجام نمی گیرد و معمولاً بین سن پنج تا هفت سالگی صورت می گیرد و بهترین زمان عمل زیبایی گوش در کودکان بین پنج تا هفت سال است. در این زمان رشد گوش در کودک تکمیل شده است. رشد لاله گوش از نوزادی تا سه سالگی  بسیار سریعی می باشد و تقریبا در هفت سالگی به حداکثر رشد خود می رسد. معمولاً ترجیح انجام این جراحی در کودکان، قبل از ورود به مدرسه است.

بعضی از بیماران مواجه با این ناهنجاری به دلیل نگرانی از آسیب رساندن به شنواییشان به این عمل تن نمی دهند. اما در جراحی گوش برجسته عمل روی گوش خارجی انجام می گیرد و آسیبی به شنوایی فرد نمی رسد. در این نوع جراحی لاله گوش کوچکتر نمی شود بلکه با خواباندن گوش در وضعیت جدید، اندازه آن طبیعی تر جلوه خواهد کرد.

روش جراحی زیبایی گوش

در جراحی زیبایی گوش پشت لاله ی گوش را برش می زنند، چین های مربوطه ایجاد و سپس برش پوستی دوخته می‌شود، طوری که بعد ازعمل جراحی زیبایی گوش، جای برش قابل رویت نباشد. هر عمل زیبای گوش به طور میانگین حدود دو ساعت زمان می برد.

بیشتر جراحی های زیبایی گوش سرپایی بوده و از آنجائیکه بعد از تسکین یافتن بیمار باید به خانه برگردد، توصیه می شود شخصی همراه بیمار باشد.

 در آخر برای آنکه جراحی گوش بتواند به بهترین حالت ممکن منتهی شود باید  اطلاعات لازم  در این زمینه را بیمار داشته باشد. در نتیجه با این آگاهی و انجام اقداماتی پیش از جراحی احتمال مواجه شدن با مشکلات جراحی در حین عمل به حداقل خواهد رسید و بهترین نتیجه خواهد انجامید.

برخی از خدمات دکتر حسین ختمی

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی فانتزی

راه های ارتباطی دکتر حسین ختمی

09378253132

09337078610

با تشکر مدیریت سایت دکتر حسین ختمی

اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر ختمی