دکتر حسین ختمی » جراحی بینی » معیارهای زیبایی بینی
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

معیارهای زیبایی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه 2 دقیقه

زیبایی بینی افراد در قومیت ها،کشور ها و فرهنگ های مختلف به شکلی گوناگون تعریف شده است.زمانی که می خواهیم زیبایی بینی را بررسی کنیم باید بینی را به عنوان جزیی بررسی نکینم و آن را با تمامی اجزای صورت در نظر بگیریم همان طور که جراحان بینی درعمل بینی نتیجه را به گونه ایی تغییر می دهند که با صورت متناسب باشد.برای مثال در صورت هایی که استخوان  بندی درشت است قاعدتا داشتن یک بینی کوچک و قوس دار زیبا به نظر نخواهد رسید .

مواردی که در زیبایی بینی در نظر گرفته می شود :

فاصله بین دو بینی که در واقع بالا ترین نقطه در بینی می باشد و ساختمان بینی از آنجا آغاز می شود .

زاویه بین بینی و لب ها و فاصله زیر بینی تا برجستگی چانه

داشتن انحراف بینی که اگر خطی عمودی در خط وسط میان دو ابرو  تا قسمت چانه رسم کنیم بینی باید به دو قسمت مساوی تقسیم شود و در صورتی که این تقارن وجود نداشته باشد ، می توان گفت بینی دارای انحراف است  و یا اینکه در بیمار اختلالات فکی وجود دارد.

ارتباط بینی با چشم ها که پهنا و قاعده بینی  مشخص خواهد شد و باید تا شکاف ایجاد شده در چشم ها در هر دو طرف یکسان باشد .

معیارهای بینی زیبا

طول بینی: برای اینکه بخواهیم طول بینی را اندازه بگیریم می توان گفت در صورتی که اندازه بینی که از پلک فوقانی تا نوک بینی اندازه گیری می شود باید با فاصله میان محل اتصال دو لب تا پایین ترین نقطه برجستگی چانه مساوی باشد. اما این مسئله در مواردی که فک بالا و پایین به حالت طبیعی و استاندارد باشد ولی در غیر این صورت و یا عقب و جلو بودن چانه راه کاری دیگر توسط جراح بینی ارائه می شود .

میزان انحنا در پشت بینی،در نگاه از پایین نیز بررسی خواهند شد و همگی ملاکی برای  نتیجه جراحی زیبایی بینی قرار خواهد گرفت .

برخی از خدمات دکتر حسین ختمی

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی فانتزی

راه های ارتباطی دکتر حسین ختمی

09378253132

09337078610

با تشکر مدیریت سایت دکتر حسین ختمی

اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر ختمی