دکتر حسین ختمی » جراحی بینی » عوارض جراحی بینی در سنین بالا
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

عوارض جراحی بینی در سنین بالا

مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

عوارض جراحی بینی در سنین بالا

جراحی بینی در سنین بالا موجب افتادگی نوک بینی یا به اصلاح پزشکی افتادگی تیپ بینی می شود که باعث بلند تر به نظر رسیدن بینی می شود ، این عارضه باعث تنگی نفس و مشکلات تنفسی برای فرد می شود.
لازم به ذکر است پزشکان متخصص بیان می کنند ، افرادی که در سنین بالا اقدام به عمل جراحی بینی می کنند در شرایطی که مشکل آشکار و واضحی در ظاهر بینی خود نداشته باشند ممکن است از مشکلات روحی و روانی نهفته ای برخوردار باشند .

عوارض جراحی بینی در سنین بالا

دکتر ختمی جراح بینی بیان می کنند که به خاطر مشکلات آناتومیک بدن در سنین بالا ، جراحی بینی در این اشخاص مشکلات زیادی را به همراه دارد ، افراد سن بالا برای رینوپلاستی مناسب نیستند ، بهتر است جراحی بینی در سنین بالا بیشتر مورد بررسی قرار گرفته شود.
تقاضای جراحی بینی در سالهای اخیر در افراد سن بالا با انگیزه و تفکرات مختلف نسبت به قبل خیلی بیشتر شده است. به علت اینکه رینوپلاستی و تغییر شکل پیدا کردن بینی برای افراد سن بالا هیجانات بسیار زیادی را ایجاد می کند به خصوص اگر چنانچه خواسته ای که مد نظر داشته اند پیش نیامده باشد ، تبعات روحی و روانی شدیدی را به همراه خواهد داشت .
برای چنین افرادی به خصوص مردان سن بالا مشاوره روانی نیاز است. در سنین بالا کم شدن چربی زیر پوست ، محو شدن عضلات نوک بینی ، کم شدن ضخامت پوست ، از ویژگی های ظاهری می باشد.
بنابراین ضعف در عضلات نگهدارنده بینی ، به خصوص در یک سوم انتهای بینی باعث افتادگی نوک بینی و بلندتر دیده شدن آن خواهد شد . این شرایط همانطور که بیان شد باعث تنگی نفس و تنگی زاویه داخلی بینی می شود.
از نکات بسیار مهم پس از عمل جراحی بینی ، پایداری عملکرد بینی است . زیرا بینی گذرگاه تنفس می باشد ، متاسفانه صدای خس خس در بینی یکی از عارضه های احتمالی است که بعد از عمل بینی پیش می آید ، لازم به ذکر است افرادی که با دهان تنفس می کنند میزان اکسیژن خون بدنشان کمتر از افرادیست که از راه بینی تنفس می کنند و این برای افرادی با سنین بالا بسیار خطرناک است زیرا دچار غلظت خون می شوند و عارضه سکته را به همرا دارد ، بنابراین لازم است بینی به گونه ای عمل شود که ، صدای خس خس بینی که گاهی بعد از عمل بینی به خاطر تورم و گرفتگی پیش می آید با گذشت چند ماه به حالت عادی خود باز گردد و اگر ادامه پیدا کرد باید حتماً مورد بررسی قرار گیرد . گاهی علت خس خس بینی به خاطر اشکلاتی هنگام عمل بینی می باشد.

برخی از خدمات دکتر حسین ختمی

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی فانتزی

راه های ارتباطی دکتر حسین ختمی

09378253132

09337078610

با تشکر مدیریت سایت دکتر حسین ختمی

 

(Visited 158 times, 1 visits today)

اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر ختمی