دکتر حسین ختمی 4 جراحی بینی 4 عمل پولیپ بینی
مدت زمان مطالعه 2 دقیقه

عمل پولیپ بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه 2 دقیقه

جراحی پولیپ بینی

پولیپ بینی به توده ی خاکستری و یا بی رنگی که معمولا از مخاط سینوس ها و در برخی اوقات از خود بینی منشا می گیرد گفته می شود.  پولیپ بینی را باید به وسیله جراحی پولیپ بینی رفع کرد .

جراحی پولیپ بینی

جراحی پولیپ بینی

پولیپ بینی چه علل هایی دارد

علل قطعی برای ایجاد پولیپ بینی وجود ندارد ولی می توان این گونه گفت که التهابات و عفونت های مزمن درون بینی از عوامل اصلی به وجود آمدن پولیپ بینی هستند .

اغلب پولیپ بینی بر اثر آلرژی بینی رخ می دهد که احتمال دارد که حساسیت هایی مانند آسم و یا حساسیت های درون پوستی را به وجود آورد . به علت حساسیت مخاط بینی ورم می کند و به شکل یک نسج مازاد رخ مشاهده می شود که درون بینی و سینوس ها را می پوشاند و به تدریج اندازه آن بیشتر می شود . اگرچه که آلرژی بینی در زمان مناسبی درمان نشود از رخ دادن پولیپ بینی جلوگیری می کند و به وجود آمدن آن به تاخیر می افتد .

پولیپ بینی چگونه درمان می شود

اگرچه اندازه پولیپ بینی به میزانی نرسد که سبب انسداد بینی شود برای برطرف کردن آن احتیاج به جراحی پولیپ بینی می باشد . از آن جایی که معمولا منشا پولیپ از درون سینوس ها است اگر که تنها پولیپ بینی خارج شود امکان عود آن بیشتر از هنگامی است که علاوه بر خارج کردن پولیپ بینی با آندوسکوپ درون سینوس ها همچنین از وجود پولیپپ خارج می شوند .

در مجموع پس از جراحی احتمال دارد پولیپ بینی عود کند اما درمان ضد آلرژی برای به تعویق انداختن رخ دادن پولیپ و یا کاهش سرعت رشد آن اثر گذار می باشد .

عمل پولیپ بینی  از روش های نیمه بی هوشی و بی هوشی کامل صورت می گیرد . جراحی پولیپ بینی معمولا 20 دقیقه زمان نیاز دارد و بیمار نیازی به بستری شدن در بیمارستان  ندارد .

به مدت 10 روز پس از جراحی پولیپ بینی می بایست آنتی بیوتیک استفاده شود و برای اینکه عود پولیپ به تاخیر بیفتد می بایست داروهای ضد آلرژی استفاده کرد .

برخی از خدمات دکتر حسین ختمی

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی فانتزی

راه های ارتباطی دکتر حسین ختمی

09378253132

09337078610

با تشکر مدیریت سایت دکتر حسین ختمی

اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 11 =

تماس سریع با دکتر ختمی