دکتر حسین ختمی » جراحی بینی » عمل جراحی بینی گوشتی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

عمل جراحی بینی گوشتی

مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]

عمل جراحی بینی گوشتی

آیا عمل جراحی بینی گوشتی نتیجه بخش است و می توان به نتیجه بلند مدت آن اطمینان کرد؟  یکی از دغدغه های افرادی که بینی گوشتی دارند، پیدا کردن یک جراح پلاستیک متخصص در بینی گوشتی می باشد. همچنین یکی از سوالات رایج نیز این می باشد که آیا بعد از جراحی ، سایز بینی به حالت سابق برمیگردد یا اصطلاحاً بینی دوباره گوشت می آورد یا خیر.

عمل جراحی بینی گوشتی

عمل جراحی بینی گوشتی

متقاضیان جراحی بینی، به دلایل مختلفی تمایل به انجام این جراحی دارند ولی یکی از دلایل بسیار معمول آن ، تصحیح نوک بینی گوشتی و بزرگ می باشد. این بزرگی نوک بینی و غضروف های نوک بینی، به دلیل وزن شان با نیروی جاذبه به مرور زمان به سمت پایین خم می شوند. مورد دیگری که به بینی گوشتی معروف است، پهن بودن پایه بینی در صورت می باشد. برخی مواقع نوک بینی بزرگ به دلیل کلفت بودن پوست بینی می باشد. این مورد بیشتر در برخی نژاد های خاص دیده می شود.

بهترین جراح بینی گوشتی

بهبود ظاهر بینی گوشتی از طریق برداشتن بخشی از دیواره غضروف بینی به منظور اصلاح آن و بهره گیری از تکنیک های مخصوص برای ایجاد ترکیب بندی و نوک بینی تیز و طبیعی ، انجام می گیرد.
در بعضی از موارد غضروف بینی نقش کلیدی را جهت تغییر شکل نوک بینی دارد زیرا بخش بسیار مهمی از ساختار بینی می باشد. همچنین نازک کردن پوست بینی در افرادی که پوست بینی کلفت تری دارند، در نتیجه ی جراحی تاثیر زیادی می گذارد.

عمل جراحی بینی گوشتی نتیجه بخش است و می توان به نتیجه بلند مدت آن اطمینان کرد در صورتی که توسط پزشک متبحر انجام گیرد. دکتر حسین ختمی جراح بینی ومتخصص گوش و حلق و بینی با دانش روز دنیا به جراحی بینی گوشتی می پردازد.جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 09337078610 و 09378253132 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

هزینه عمل بینی گوشتی

یکی از بیشترین سوالاتی که پزشکان از متقاضیان جراجی بینی گوشتی می شنوند، مقدار هزینه این عمل است. هزینه عمل بینی گوشتی به فاکتورهای بسیاری وابسته است. از آنجائیکه تغییر شکل ظاهر بینی جزو جراحی ها ی زیبایی صورت می باشد، به احتمال زیادی تحت پوشش بسیاری از بیمه ها قرار نمی گیرد. هزینه عمل بینی گوشتی شامل دستمزد پزشک جراح، هزینه بیهوشی، هزینه های درمانگاه یا بیمارستان و هزینه های اندک دارو ها و بانداژ و غیره می باشد.
در صورتی که دلیل جراحی بینی بیمار به دلیل دیواره نا صاف تیغه بینی و در نتیجه مشکلات تنفسی ناشی از آن باشد، یا ابتلا به آلرژی و یا عفونت های سینوسی مکرر باشد، برخی از بیمه ها بخشی از هزینه ها را تحت پوشش خود قرار می دهند.

دوره نقاهت بعد از عمل جراحی بینی گوشتی

دوره نقاهت افراد با هم تفاوت دارد ولی حدوداً 8 روز می باشد. در روز ششم بعد از جراحی، پزشک برخی بخیه ها را کشیده و اسپلینت را بر می دارد. سپس دوباره بینی را با چسب پوشانده و در روز هشتم تمامی بخیه ها کشیده می شوند و چسب بینی نیز برداشته می شود. بخش زیادی از کوفتگی ها و کبودی های بینی در این مدت بر طرف شده و ظاهر بینی رو به بهبودی می رود.
بینی بعد از جراحی، ورم قابل ملاحظه ای دارد و حتی بعد از این مدت باز هم مقداری ورم داشته ولی آنچنان قابل تشخیص نیست. با گذشت ماه ها ، ورم بینی کاهش می یابد و با گذشت 3 هفته حدوداً 20 تا 30 درصد ورم بینی کاهش می یابد. در هفته ششم حدوداً 50 تا 60 درصد ورم کاهش یافته و در اغلب موارد حداقل یک سال نیاز است تا ورم بینی کاملاً از بین رفته و به اصطلاح بینی جا بیفتد. با مراجعه به یک جراح خوب، به احتمال زیاد بعد از برداشتن چسب ، بیمار از نتیجه و شکل بینی رضایت داشته و می داند که با گذشت زمان تنها سایز بینی کاهش می یابد.

عمل جراحی بینی گوشتی

عمل جراحی بینی گوشتی

مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی گوشتی

هرگونه جراحی نیاز به مراقبت هایی در دوران نقاهت دارد. در جراحی بینی گوشتی به دلیل حساسیت بالای عمل، نیاز است تا مراقبت های بیشتری اعمال شود. یکی از مواردی که بیمار باید حتماً به آن توجه کند افزایش ورم بینی به جای فروکش ورم است. در این صورت باید سریعاً به پزشک مراجعه کرد. اقدامات ساده ای مثل گذاشتن کمپرس آب یخ و نوشیدن مایعات فراوان و آب میوه ها، از ورم بینی می کاهند.

بیمار باید از مصرف الکل و دخانیات در دوره نقاهت بپرهیزد. همچنین مصرف داروهایی مثل آیپیرین ، ایبوپروفن، ویتامین e و داروهایی از این دست باید تحت نظر پزشک باشد و در صورت لزوم از مصرف آنها پرهیز شود.
بیمار می بایست در اغلب مواقع سر را بالا نگاه دارد و از خم شدن بیجا بپرهیزد. همچنین از فعالیت های ورزشی شدید خودداری کند و از داروهای تجویزی پزشک برای کاهش درد و تسریع دوره نقاهت استفاده کند.

https://www.funkfacialplastics.com/bulbous-nasal-tip/

مطالب مرتبط با این مقاله:

جراحی بینی گوشتی و نتایج آن

ورم بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی پهن

اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر ختمی