مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

عطسه بعد از جراحی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

عطسه بعد از جراحی بینی

آیا عطسه بعد از جراحی بینی باعث ایجاد عوارض نامطلوب در نتیجه ی جراحی زیبایی بینی می شود؟

عطسه بعد از جراحی بینی ، یکی از دلایل مهم در تصمیم گیری افراد برای انتخاب فصل جراحی بینی است. اکثر مردم عقیده دارند عمل بینی در فصول سرد سال و یا آلرژی های فصلی سبب می شود تا بینی حساس تر شود و نتیجه ی بینی دچار اختلال گردد.

در این مقاله تاثیر عطسه بعد از جراحی بینی را مورد مطالعه قرار می دهیم.

 دکتر حسین ختمی ، جراح بینی اهواز و متخصص گوش ، حلق و بینی با دانش روز دنیا  می باشند؛  شما عزیزان به جهت تعیین وقت مشاوره  و مراجعه به ایشان می توانید با شماره های 09337078610 و 09378253132 تماس بگیرید و همچنین به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید، تا جراحی بدون عارضه و رضایت بخشی را به خود هدیه دهید.

تاثیر عطسه بعد از جراحی بینی

برخی از افراد معتقدند عمل بینی در فصول سرد سال باعث می شود تا بینی نسبت به سرماخوردگی حساسیت پیدا کرده و نتیجه ی مطلوبی از عمل بینی خود نگیرند. اما لازم به ذکر است جراحی بینی را در هر فصلی می توان انجام داد زیرا، جراحی بینی تاثیری در افزایش حساسیت بینی به مواد آلرژیک و یا سردی هوا ، ندارد و فرد متحمل عوارض نامطلوب نمی شود.

تنها لازم است تمامی نکات و توصیات مراقبتی و بهداشتی بعداز عمل بینی را مد نظر قرار دهید تا دچار هیچ عارضه ای نشوید و از جراحی زیبایی بینی خود نهایت رضایت و خرسندی را داشته باشید.

نکات مراقبتی مؤثر در نتیجه ی جراحی بینی

نکات و عوامل مهمی در نتیجه دهی مثبت جراحی بینی تاثیر دارد. می توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ی مراقبت های بعد از جراحی بینی مراجعه کنید.

نمونه کار جراحی بینی دکتر حسین ختمی

نمونه کار جراحی بینی دکتر حسین ختمی

نکاتی که سبب می شود تا از عطسه بعد از جراحی بینی جلوگیری کنید عبارتند از:

  • بعد از جراحی بینی نیاز است تا از وارد آمدن فشار به داخل حفره ی بینی دوری کنید. زیرا فشار به حفره ی بینی می تواند سبب ایجاد عوارضی مانند خونریزی بعد از جراحی بینی و یا تاخیر در روند بهبودی بافت بینی شود.
  • توصیه می شود از قرارگیری در برابر گرد و خاک که باعث تحریک حفره ی بینی و ایجاد عطسه و سرفه می شود ، اجتناب کنید.
  • در هنگام عطسه بعد از جراحی بینی خود سعی کنید قسمت اعظم هوای خروجی را از دهان خود خارج کنید تا فشار زیادی به بینی وارد نشود.
  • درصورت داشتن حساسیت به برخی مواد غذایی و ادویه جات ، توصیه می شود از مصرف این مواد غذایی تا بهبودی بافت بینی و ترمیم آن ، خودداری کنید.
  • همچنین اگر به مواد شوینده و یا هر ماده ی دیگر ، حساسیت دارید به منظور جلوگیری از عطسه و سرفه ، در مجاورت این مواد قرار نگیرید.
  • شستشوی بینی بعد از عمل بینی ( به منظور تمیز کردن حفره ی بینی از خون آبه و سایر مایعات که مانع تنفس راحت از طریق بینی می شوند.)
  • همچنین می توانید با توجه به تجویزات و توصیات جراح بینی خود ، داروهای ضد آلرژی مانند سیتریزین و آنتی هیستامین و … استفاده کنید ، تا هم آبریزش بعد از جراحی بینی را کاهش دهید و هم در معرض عطسه و سرفه های آلرژیک قرار نگیرید.

اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 8 =

تماس سریع با دکتر ختمی