دکتر حسین ختمی » جراحی بینی » سرماخوردگی بعد از عمل بینی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

سرماخوردگی بعد از عمل بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 2]
مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

سرماخوردگی بعد از عمل بینی

جراحی بینی در چه فصلی بهتر است؟ عمل جراحی در فصل سرما بهتر است یا گرما؟ آیا احتمال سرما خوردگی برای همه افراد وجود دارد یا فقط افرادی که جراحی بینی انجام داده اند دچار سرما خوردگی می شوند؟ برای دانستن پاسخ این سوالات درمطلب ذیل با ما همراه باشید.

چه کسانی کاندید عمل جراحی بینی هستند؟

کسانی که یک اختلال قابل توجه ظاهری یا اختلال کارکردی قابل توجهی از نظر پزشکی مانند انحراف بینی دارند تنها کاندید هایی هستند که عمل جراحی به آنها پیشنهاد می شود.

احتمال سرما خوردگی بعد از جراحی بینی

سرما خوردگی یک بیماری است که از فردی به فرد دیگر انتقال پیدا می کند. معمولا در محیط های پر ازدحام و در مکان های شلوغ این انتقال بیشتر اتفاق می افتد فردی که عمل جراحی بینی انجام داده باشد طبیعتا حضور کمتری در مکان های شلوغ دارد. بنابراین احتمال سرما خوردگی در افرادی که جراحی بینی انجام داده اند کمتر است مضاف بر اینکه سرما خوردگی باعث اختلال در ظاهر یا کارکرد تنفسی بعد از عمل جراحی نمی شود.

نمونه ی جراحی بینی دکتر حسین ختمی

نمونه ی جراحی بینی دکتر حسین ختمی

بهترین فصل برای جراحی بینی کدام است؟

واقعیت این است که فصل در انتخاب اینکه چه زمانی عمل جراحی انجام دهید خیلی نقش مهمی ندارد مگر آنکه کسی آلرژی فصلی داشته باشد. آلرژی فصلی عموما در پاییز و بهار بیشتر است و توصیه می شود کسی که آلرژی فصلی دارد و همه موارد را برای عمل جراحی در نظرگرفته است می تواند زمان جراحی خود را به زمانی که علائم آلرژی کمتر شود موکول کند در غیر این صورت خیلی اهمیتی ندارد.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به جراحی بینی و آلرژی مراجعه کنید.

 دکتر حسین ختمی ، جراح بینی اهواز و متخصص گوش ، حلق و بینی با دانش روز دنیا  می باشند؛  شما عزیزان به جهت تعیین وقت مراجعه به ایشان به جهت کسب مشاوره و راهنمایی  برای جراحی زیبایی بینی بدون عارضه ، از طریق زیر اقدام کنید:

با شماره های 09337078610 و 09378253132 تماس بگیرید.

یا به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

جراحی بینی در فصل زمستان

بر خلاف تصورجامعه جراحی بینی در فصل پاییز و زمستان بهتر از عمل جراحی دربهار و تابستان است.دو فاکتور مهم درنتیجه نهایی بعد از عمل تاثیر دارد که باعث خشنودی بیشتر و رضایت از نتیجه عمل می شود.

ورم جراحی بینی

تورم یکی از عوارض جراحی بینی است که به تدریج کاهش پیدا می کند. یکی از عوامل مهمی که باعث کاهش تورم بینی می شود انقباض عروق است وقتی که رگ های بینی منقبض می شوند ترشحاتی که از رگ ها خارج می شود کمتر خواهد بود.

در نتیجه ادم و تورم بعد از عمل بینی کمتر می شود به همین دلیل پزشک بعد از عمل به بیمار توصیه می کند از کمپرس سرد استفاده کند که این کار باعث کاهش ادم و تورم بعد از عمل می شود.

در فصل سرد سال این عمل به طور طبیعی اتفاق می افتد چون هوا سرد تر است و انقباض عروق بیشتر است و میزان تورم بعد از عمل به طور طبیعی کمتر خواهد شد.

نمونه ی جراحی بینی دکتر حسین ختمی

نمونه ی جراحی بینی دکتر حسین ختمی

تابش نور خورشید

تابش مستقیم نور خورشید به محل عمل جراحی می تواند ترمیم زخم را به تاخیر بیاندازد و باعث تغییر رنگ محل جراحی شود و پوست محل جراحی نسبت به بخش های دیگر تیره تر شود.

بنابراین به عنوان یک اصل کلی پیشنهاد می کنیم که بعد از جراحی زیبایی بینی زیاد در معرض نور خورشید قرار نگیرید و چون در فصل زمستان تابش نور خورشید غیر مستقیم است و شب طولانی تر است پس جراحی نتیجه بهتری دارد.

توصیه هایی در مورد جراحی بینی

قبل از آنکه بخواهید جراحی بینی انجام دهید جراحی را انتخاب کنید که می دانید می تواند جراحی بینی را به خوبی انجام دهد. هنگامی که جراح خود را پیدا کردید بدانید جراحی بینی ممکن است عوارض داشته باشد هیچ جراحی نیست که 100 درصد عمل جراحی هایش موفقیت آمیز باشد. صبور باشید و حوصله کنید بعد از عمل بینی زمان نیاز است تا اینکه بینی به حالت طبیعی بازگردد.

اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر ختمی