دکتر حسین ختمی » مراقبت های بعد از جراحی بینی » رابطه ی جنسی بعد از جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

رابطه ی جنسی بعد از جراحی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4]
مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

رابطه ی جنسی بعد از جراحی بینی

آیا تا بحال فکر کرده اید رابطه ی جنسی بعد از جراحی بینی چه تاثیری در نتیجه ی عمل دارد؟

تاثیر رابطه ی جنسی بعد از جراحی بینی چیست؟

آیا رابطه ی جنسی بعد از جراحی بینی باعث آسیب دیدگی بینی می شود؟

این نوع از پرسش ها معمولا در میان متقاضیان جراحی بینی ، شایع می باشد. با خواندن این مقاله می توانید به پاسخ سوالات بالا دست پیدا کنید.

 دکتر حسین ختمی ، جراح بینی اهواز و متخصص گوش ، حلق و بینی با دانش روز دنیا  می باشند؛  شما عزیزان به جهت تعیین وقت مشاوره  و مراجعه به ایشان می توانید با شماره های 09337078610 و 09378253132 تماس بگیرید و همچنین به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید، تا جراحی بدون عارضه و رضایت بخشی را به خود هدیه دهید.

یکی از مواردی که بعداز جراحی بینی مطرح می باشد، جلوگیری از خونریزی بعد از جراحی بینی می باشد.  بافت بینی در طی عمل جراحی دستخوش دستکاری می شود و در روزهای ابتدایی بعد از جراحی این بافت و زخم هایی که درآن پدید آمدند، شروع به ترمیم و بازسازی می کنند.

خونریزی بینی ، سبب ایجاد فشار در بافت بینی می شود که این امر روند بهبودی و ترمیم بافت بینی را مختل می شود و بهبودی بینی بعد از عمل به تاخیر می افتد. با بیان این مطالب ممکن است بپرسید:

رابطه ی جنسی بعد از جراحی بینی در خونریزی بعد از جراحی بینی چه تاثیری دارد؟

در پاسخ به این سوال لازم به ذکر است که با برقراری رابطه ی جنسی بعد از جراحی بینی ، اعصاب پاراسمپاتیک تحریک می شوند که این امر یکی از دلایل مستقیم افزایش فشار خون می باشد. با افزایش جریان خون به سمت صورت ، امکان تشدید خونریزی بینی وجود دارد که این امر مضراتی به همراه دارد.

رابطه ی جنسی بعد از جراحی بینی

رابطه ی جنسی بعد از جراحی بینی

مضرات رابطه ی جنسی بعد از جراحی بینی

بنابراین طبق نظر دکتر حسین ختمی ، جراح بینی اهواز ؛ لازم است تا بهبودی بافت های آسیب دیده ی بینی و ترمیم آن  ، از برقراری رابطه ی جنسی بعد از جراحی بینی پرهیز کنید. بهبودی بینی بعد از جراحی به پارامترهایی نظیر نوع بینی ( گوشتی ، استخوانی و…) ، میزان دستکاری جراح بینی در حین عمل و تغییرات ایجاد شده بستگی دارد.

همچنین احتمال وارد آمدن ضربه به صورت و یا حرکت ناگهانی سر و گردن وجود دارد که سبب می شود تا بافت بینی آسیب ببیند  و نتیجه ی جراحی بینی با مشکل روبرو شود. در این حالت عوارضی مانند: افزایش تورم ، التهاب و درد در ناحیه ی صورت و بینی ایجاد می گردند.

شما عزیزان می توانید با مطالعه ی مراقبت های بعد از جراحی بینی نسبت به عوامل موثر در نتیجه دهی موفق جراحی آگاهی پیدا کنید.

بهتر است بعد از جراحی بینی ، استراحت کنید و از حرکاتی که احتمال آسیب دیدگی صورت و بینی را افزایش می دهد ، اجتناب کنید تا بینی روند ترمیم و بازسازی خود را سریع تر ادامه دهد و نتیجه ی جراحی زیبایی بینی موفقیت آمیز و با کیفیتی را بخود هدیه دهید.

اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر ختمی