دکتر حسین ختمی » جراحی بینی » رابطه جراحی بینی و ارتودنسی
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

رابطه جراحی بینی و ارتودنسی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه 2 دقیقه

رابطه جراحی بینی و ارتودنسی

گاهی برخی از افراد نیاز به عمل جراحی بینی و ارتودنسی دارند و اکثرا دوست دارند بدانند که آیا امکان عمل همزمان وجود دارد و یا بهتر است کدام عمل را در اولویت قرار دهند؟ ایده ی عمل همزمان دندان وبینی یک ایده ی نامناسب بوده زیرا تجربه نشان می دهد که برای عمل بینی رابطه ی بین فرم لب و بینی اهمیت زیادی دارد به طوری که اگر عمل جراحی بینی را انجام داده باشید و بلافاصله بخواهید دندان ها ی خود را ارتودنسی کنید فشار زیادی به صورت وارد شده و امکان دارد براکت های دندان در جای مناسبی قرار نگیرند. پس هرگز به بیمار عمل همزمان بینی و ارتودنسی توصیه نمی شود.

قبل از عمل جراحی بینی کاملا مشخص نمی شود که بینی فرد به چه شکل در می آید ولی عوامل زیادی در شکل بینی بعد از جراحی و موفقیت امیز بودن عمل تاثیر دارند.

رابطه جراحی بینی و ارتودنسی

از نظر دکتر ختمی متخصص جراح بینی اولویت انجام عمل جراحی بینی و ارتودنسی در افراد مختلف متفاوت است و بستگی به فرم فک و بینی دارد. دربرخی مراجعه کنندگان بهتر است قبل از عمل بینی ارتودنسی انجام شود تا فرم دندان ها مشخص شود و بدون نیاز به براکت ها عمل جراحی موفقیت آمیزی داشته باشند.همچنین در صورتی که افراد دارای انحراف و یا مشکل بینی باشند روی فک تاثیر می گذارد و باعث می شود فک بالا جلوتر از حد عادی و فک پایین عقب تر برود و دندان ها به صورت نامرتب شکل بگیرند.پس در این افراد بهتر است ابتدا مشکل بینی رفع شود و بعد ارتودنسی انجام دهند.بیمارانی که فک پایین عقب تری دارند بهتر است قبل از جراحی بینی عقب رفتگی فک خود را درمان نمایند و سپس به جراحی زیبایی بینی اقدام نمایند.در این صورت فرد نسبت به بینی خود احساس رضایت بیشتری دارد و اگر این گونه نباشد فرد احساس می کند که هنوز بینی بزرگی دارد.این بحث در مورد فک بالا هم صدق می کند.

برخی از خدمات دکتر حسین ختمی

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی فانتزی

راه های ارتباطی دکتر حسین ختمی

09378253132

09337078610

با تشکر مدیریت سایت دکتر حسین ختمی

 

اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

برچسب ها: جراحی بینی
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر ختمی