دکتر حسین ختمی » جراحی بینی » جراحی پولیپ بینی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

جراحی پولیپ بینی

مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

عمل پولیپ بینی

پولیپ بینی توده خاکستری و یا بی رنگی می باشد که از مخاط سینوس ها و برخی اوقات از خود بینی نشات می گیرد که برای از بین بردن آن جراحی پولیپ بینی انجام می شود .

 

جراحی پولیپ بینی

جراحی پولیپ بینی

 

 

 

پولیپ بینی بر اثر چه عواملی به وجود می آید

اصولا پولیپ بینی به دلیل آلرژی بینی رخ می دهد که امکان دارد با حساسیت های مثل حساسیت های پوستی همراه باشد . به علت حساسیت مخاط بینی ورم می کند و به شکل یک نسج مازاد در می آید  که درون بینی و سینوس ها را پوشش می دهد و به مرور زمان اندازه آن بیشتر می شود و بزرگ می شود. اگر چه آلرژی بینی در زمان مناسبی برطرف نشود از رخ دادن پولیپ بینی جلوگیری می شود و یا پیدایش آن به تاخیر می افتد .

پولیپ بینی چه علائمی دارد

  • بینی به آبریزش دچار می شود
  • خر خر در خواب
  • قسمت پیشانی و نواحی مختلف صورت دچا درد می شود.
  • بینی دچار انسداد می شود .
  • سینوس ها و پیشانی دچار درد می شود
  • فرد در زمان خواب با اختلال و مشکلاتی همرا می شود و نمی تواند به راحتی نفس بکشد

پولیپ بینی چگونه درمان می شود

اگر اندازه پولیپ بینی به میزانی باشد که موجب شود بینی انسداد یابد برای برداشتن آن به جراحی پولیپ بینی احتیاج می باشد و از آن جایی که اصولا منشا پولیپ از درون سینوس ها می باشد در حالی که فقط پولیپ بینی خارج شود امکان دارد عود کند و این امکان بیشتر از هنگامی است که علاه بر از بین بردن پولیپ بینی به همراه آندوسکوپ درون سینوس ها همچنین از  پولیپ خارج شوند .

جراحی پولیپ بینی را می توان همراه با بی هوشی کامل و یا نیمه بیهوشی انجام داد مدت زمان جراحی پولیپ بینی معمولا یک ساعت و 30 دقیقه می باشد و بیمار نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد و به راحتی در همان روز ترخیص می شود .

بعد از اینکه جرای پولیپ بینی انجام شود به مدت ده روز بیمار می بایستی آنتی بیوتیک استفاد کند و برای به تاخیر انداختن برگشن پولیپ بینی و عود کردن مجدد آن از داروهای ضد آلرژی نیز استفاده کند .

برخی از خدمات دکتر حسین ختمی

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی فانتزی

راه های ارتباطی دکتر حسین ختمی

09378253132

09337078610

با تشکر مدیریت سایت دکتر حسین ختمی

(Visited 77 times, 1 visits today)

اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 4 =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر ختمی