دکتر حسین ختمی » جراحی بینی » جراحی بینی پهن
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

جراحی بینی پهن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه 2 دقیقه

جراحی بینی پهن

جراحی بینی پهن از جراحی هایی می باشد که بسیار دشوار و همراه با پیچیدگی است . همه افراد دارای ساختار بینی یکسان نمی باشند . بینی ها از نوع ساختمان و بافت های غضروفی تشکیل شده اند که باعث شده است بینی ها را به دسته های پهن و گوشتی و بینی غضروفی و یا استخوانی تقسیم کند .

جراحی بینی پهن

جراحی بینی پهن

همه افرادی که می خواهند جراحی بینی انجام دهند پیش از عمل جراحی بینی ،  حتما باید مشاورات لازم را با جراح بینی خود انجام دهند و این مسئله حائز اهمیت زیادی می باشد مخصوصا افرادی که از بینی های پهن و یا گوشتی برخوردار هستند . چون ساختمان این بینی ها به شکلی می باشد که باید با دقت فراوان مورد ارزیابی قرار بگیرند و این گونه بینی ها را نمی توان به حد زیادی کوچک کرد چون ممکن است مشکلاتی در عمل تنفس برای فرد به وجود بیاید و بینی به حالت اولیه خود باز گردد .

بینی های پهن دارای چه ویژگی هایی می باشند

  • پوست بینی های پهن و گوشتی بسیار با ضخامت می باشند و قسمت تحتانی بینی بیشتر دارای این ویژگی می باشد .
  • پوست بینی پهن از سطوح ناصافی برخوردار می باشد و در قسمت هایی دارای جوش هستند .
  • نوک بینی مثل توپ گردی می باشد .
  • نوک بینی از غضروف های ضعیفی برخوردار می باشد که جراحی را با مشکلات روبرو می کند .

جراحی بینی پهن

برای اینکه جراحی بینی پهن انجام شود دو روش در آن دخیل هستند

جراحی باز

در این دسته از روش بر روی پوست بینی از قسمت بیرونی برشی صورت می گیرد و تغییرات لازم اعمال می گردد . اگر نیاز باشد که بینی کوچک شود باید به وسیله اینکه غضروف ها پیوند داده شود نوک بینی تقویت شود .

جراحی بسته

در این روش قسمت داخلی بینی برش زده می شود و هیچگونه با چشم قابل ملاحضه نیست یعنی در واقع می توان گفت در معرض دید نمی باشد . اگر تغییرات جزئی باید انجام شود از این روش استفاده می کنند .

توصیه می شود حتما در جراح بینی خود دقت فراوان کرد چون اگر این جراحی بینی به روش صحیحی انجام نشود نه تنها باعث بهتر شدن فرم بینی نمی شود بلکه در عمل تنفس هم اختلالاتی را به وجود می آورد که امکان دارد نوک بینی حالت افتاده به خود بگیرد که در این مواقع نیاز است جراحی بینی ترمیمی انجام شود .

برخی از خدمات دکتر حسین ختمی

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی فانتزی

راه های ارتباطی دکتر حسین ختمی

09378253132

09337078610

با تشکر مدیریت سایت دکتر حسین ختمی

 

اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر ختمی