دکتر حسین ختمی » جراحی بینی » جراحی بینی فانتزی؛ همه چیز درباره آن
مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

جراحی بینی فانتزی؛ همه چیز درباره آن

مدت زمان مطالعه 8 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 2.5]

امروزه یکی از جراحی های زیبایی که در میان مردم بسیار متداول است جراحی بینی می باشد. جراحی زیبایی بینی برای رفع نقایص و مشکلات بینی مانند پره های بزرگ بینی، برآمده بودن بینی، افتادگی نوک بینی، انحراف بینی و خوش فرم شدن و زیبا ترشدن هرچه بیشتر بینی انجام می شود.
هدف از انجام جراحی زیبایی، تغییر در فرم وشکل بینی در جهت داشتن بینی با ظاهری زیبا و متناسب با اجزای صورت می باشد.
عمل جراحی بینی می تواند اعتماد به نفس فرد را برای حضور در اجتماع بالا ببرد و به چهره جذابیت خاصی بدهد و برای کسانی که بینی آن ها در اثر آسیب دیدگی یا جراحات دچار نقص شده است مناسب می باشد.
فردی که متقاضی جراحی بینی است قبل از انجام جراحی، بینی او باید توسط پزشک بررسی شود و تغییرات که می خواهد در بینی اش بوجود آورد را با پزشک خود در میان بگذارد.

در جراحی بینی فانتزی بینی به مقداری زیادی کوچک و باریک می شود.اما باید بدانید که زیبایی بینی به هیچ عنوان با کوچکی بینی همراه نخواهد بود و کوچکی بینی معیار زیبای صورت نخواهد بود.

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی چگونه است؟

بطور کلی نوع بینی متقاضی جراحی بینی، بر اساس صلاحدید پزشک، وضعیت بافت داخل بینی و سلیقه ی متقاضی مشخص می شود.
اگر فرد متقاضی جراحی بینی بخواهد بینی اش فانتزی جراحی شود بصورتی که تیغه بینی بیش از اندازه باریک شود و بینی قوس دار و رو به بالا باشد و پره های بینی بسیار کوچک شوند باید بینی او قابلیت این گونه جراحی را داشته باشد. اگر بینی او استخوانی باشد جراحی بینی فانتزی برای او مناسب است زیرا بینی استخوانی دارای استخوان و غضروف بیشتری است و می شود در جراحی بینی فانتزی روی آن مانور بیشتری داد ولی اگر بینی گوشتی داشته باشد جراحی بینی فانتزی به او توصیه نمی شود. و جراحی بینی طبیعی برای او مناسب می باشد.
متقاضی برای تصمیم گرفتن در مورد مدل جراحی بینی باید به اندازه و فرم صورت، نوع بینی (گوشتی یا استخوانی)،پوست بینی و … توجه کند.
در جراحی بینی فانتزی، بینی بیشتر از حالت طبیعی کوچک می شود و بینی بسیار ظریف می شود و از آنجایی که بینی باید با دیگر اجزای صورت تناسب داشته باشد اگر فرد دارای صورت بزرگی باشد جراحی بینی فانتزی به او توصیه نمی شود.
تغییراتی که فرد متقاضی جراحی بینی فانتزی می خواهد روی بینی اش ایجاد شود و انتظاری که او از نتیجه عمل جراحی دارد باید به گونه ای باشد که در وهله اول تنفس او را دچار اختلال نکند و سپس جنبه های زیبایی در نظر گرفته شود چون در وهله اول برای پزشک جراح، سلامتی بیمار و عملکرد طبیعی بینی او و عدم ایجاد هر گونه مشکل در تنفس او اهمیت دارد چون ممکن است خواسته فرد متقاضی نامعقول باشد و برای تنفس او ایجاد مشکل کند .
در جراحی بینی فانتزی فاصله بین لب بالا و بینی بیشتر از جراحی بینی معمولی می شود و زاویه حدود 105 درجه بین لب بالا و بینی وجود دارد.جراح بیشتر روی نوک بینی مانور می دهد و بیشتر تمرکز جراح روی نوک بینی است چون نوک بینی در جراحی بینی فانتزی باید تیز تر و سربالاتر از جراحی بینی معمولی باشد.
جراح با توجه به تناسب بینی با سایر اجزای صورت و نظر خود بیمار تصمیم می گیرد که میزان قوص بینی، میزان سربالا بودن نوک بینی، گرد یا زاویه دار کردن نوک بینی را چه اندازه کند.

جراحی بینی فانتزی برای چه کسانی مناسب است؟

• کسانی که صورت کوچکی دارند.
• کسانی که بینی استخوانی دارند.
• کسانی که پوست بینی آنها نازک می باشد.
• کسانی که بافت و غضروف بینی آنها مستحکم استافرادی که می خواهند جراحی بینی فانتزی انجام دهند باید سن بلوغ را گذرانده باشند و از سلامت کامل برخوردار باشند.

اقدمات قبل از عمل بینی فانتزی

قبل از جراحی بینی فانتزی، پزشک یک سری سوابق کلی متقاضی در مورد سابقه عمل بینی، انسداد بینی و یا داروهایی که مصرف می کند را بررسی می کند .برخی بیماری ها مانند هموفیلی باعث می شود که فرد، گزینه مناسبی برای انجام جراحی بینی فانتزی نباشد. یک سری سوالات از متقاضی در مورد هدف از انجام عمل پرسیده می شود و آزمایش خون قبل از انجام جراحی بینی از متقاضی گرفته می شود .
افراد متقاضی جراحی بینی فانتزی باید توجه داشته باشند که در جلسات مشاوره با جراح خود انتظارات خود را از عمل جراحی بازگو کنند و از جراحی بینی انتظار نامعقول که با واقعیت سازگاری ندارد، نداشته باشند.آزمایش هایی که جراح برای آن ها تجویز می کند باید به دقت انجام دهند و مصرف سیگار و داروهایی نظیر آسپرین که گردش خون را مختل می کنند و ریسک خونریزی را افزایش می دهند دو هفته قبل از انجام جراحی بینی قطع کنند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی

مراقبت های بعد از عمل بینی در نتایج جراحی موثر است به طوری که اگر فرد اقدامات لازم را رعایت نکند ممکن است عوارض جبران ناپذیری را متوجه فرد کند که نیاز به عمل ثانویه باشد. این مراقبت ها شامل شستشوی بینی ، چسب زدن و… می باشد .

کشیدن تامپون بعد از جراحی بینی فانتزی

بعد از جراحی بینی برای جلوگیری از خونریزی احتمالی مش یا تامپون ( نوعی باند ) آغشته به آنتی بیوتیک داخل بینی بیمار قرار می گیرد . معمولا بعد از 24 ساعت از بینی خارج می شود.

آیا جراحی بینی فانتزی باعث زیبایی افراد می شود ؟ باید بدانید که زیبایی بینی به هیچ عنوان با کوچکی بینی همراه نخواهد بود و کوچکی بینی معیار زیبای صورت نخواهد بود. دکتر حسین ختمی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی،در اهواز با بهره گیری از روش های نوینی این جراحی را انجام می دهند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 09378253132 و 09337078610 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

برداشتن گچ بعد از عمل بینی فانتزی

بعد از خارج کردن تامپون گچ یا اسپلینت بر روی بینی قرار می گیرد و بعد از یک هفته آن را خارج می کنند .

چسب زدن بینی بعد از جراحی

چسب زدن بینی بعد از عمل بسیار مهم است زیرا در فرم بینی تاثیر دارد . آموزش این کار توسط پزشک به بیمار داده می شود و بیمار تا 2 ماه چسب بینی خود را می زند .

شستشوی بینی بعد از جراحی

شستشو بینی یکی از الزاماتی است که باید بعد از عمل صورت گیرد . زیرا در طی عمل علاوه بر اینکه ظاهر بینی تغییر پیدا می کند در داخل و مخاط آن برش هایی زده می شود . بخیه هایی که وجود دارد مانع از پاک کردن ترشحات عادی است که از بینی خارج می شود . به همین دلیل ممکن است بخیه ها و مخاط پاره شود و بینی دچار خونریزی شود و در نتیجه باعث گرفتگی راه بینی می شود .

به همین دلیل به بیماران توصیه می شود 1 الی 3 ماه به شستشوی ناحیه بینی ادامه دهند . با این کار هم ترشحات عادی از بینی خارج می شود و هم خونابه هایی که به علت عمل جراحی تجمع یافته با این کار تخلیه شود . این ترشحات به دلیل فشاری که وارد می کند ممکن است شکل و فرم بینی را تغییر دهد . زیرا استخوان هایی که بر اثر فشاری که ترشحات مخاط بینی وارد می کند ممکن است فرم آن را تغییر دهد . به همین جهت از اهمیت فراوانی برخوردار است .

بعد از عمل بینی فانتزی چه بخوریم؟

یکی از مواردی که به بیماران توصیه می شود بعد از عمل بخورند آب کرفس می باشد زیرا این نوشیدنی باعث کاهش تورم بینی می شود . زیرا آب کرفس چربی هایی که در ناحیه صورت دارد را از بین می برد که برای افرادی که دارای پوست چرب و ضخیم هستند مفید می باشد .

عمل بینی شبیه به عکس

افرادی هستند که با مراجعه به جراح بینی می خواهند بینی خود را به مانند بینی شخص مورد  علاقه خود در بیاورند و یا اینکه بینی را به صورت فانتزی عمل کنند اما باید بدانید که شاید هر نوع بینی دارای شرایط لازم برای نتیجه خاصی نباشد.معمولا بینی هایی که به صورت استخوانی هستند اعمال تغییرات بر روی آنها راحت تر صورت می گیرد .اما در بینی های گوشتی به دلیل پوست ضخیم  هر گونه تغییر به دلخواه بیمار و یا جراح بینی مقداری قابل امکان نیست .

بهتر است در نظر داشته باشید که بینی شما باید شرایط لازم را برای جراحی به مدلی خاصی را داشته باشد .
در جراحی بینی فانتزی مقداری زاویه بین بینی و لب بیشتر خواهد شد  و بینی حالت قوس دار پیدا می کند .
اگر می خواهید جراحی بینی فانتزی داشته باشید در انتخاب جراح خود دقت داشت باشید  تا بتواند تغییرات را به گونه ایی اعمال کند تا عوارض جراحی برای شما در دسر ساز نشود و به اندازه لازم از بافت بینی کاسته شود.

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

آیا عمل بینی فانتزی عوارض دارد؟

باید توجه داشته باشید جراح بینی می تواند این جراحی را با ظرافت هر چه تمام تر برای شما انجام دهد اما چون با تغییرات زیاد مجاری تنفسی بیمار تنگ می شود به همین دلیل ممکن است بیمار بعد از گذشت چند سال با مشکلات تنفسی رو به رو شود .

هزینه عمل بینی فانتزی

هزینه جراحی زیبایی بینی بسته به نوع بینی و پارامتر های مختلف برای هر فرد متفاوت می باشد.برای تعیین هزینه بینی فرد متقاضی باید مورد معاینه پزشک متخصص قرار بگیرد و هزینه جراحی زیبایی فانتزی برای او تعیین شود.

خاتمه

جراحی بینی فانتزی باید به نحوی انجام شود که اختلالی در عملکرد بینی و نفس کشیدن بیمار ایجاد نکند و غضروف های بینی بدون تخریب و سالم باقی بمانند. مراجعه به پزشک متخصص به این امر کمک شایانی خواهد کرد .

برخی از خدمات دکتر حسین ختمی

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی فانتزی

راه های ارتباطی دکتر حسین ختمی

09378253132

09337078610

با تشکر مدیریت سایت دکتر حسین ختمی

(Visited 165 times, 3 visits today)

اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 12 =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر ختمی