دکتر حسین ختمی » جراحی بینی » توصیه های مهم بعد از عمل جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

توصیه های مهم بعد از عمل جراحی بینی

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

توصیه های مهم بعد از عمل جراحی بینی

یکی مهم ترین نکاتی که در رسیدن به یک نتیجه عالی پس از جراحی بینی انجام صحیح مراقبت های بعد از جراحی بینی می باشد. با رعایت این نکات دوره نقاهت بعد از عمل بینی به راحتی پشت سر گذاشته می شود. به طور کلی مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی به چند بخش تقسیم می شود که در ادامه به شرح آنها پرداخته می شود.

دکتر حسین ختمی ، جراح بینی در اهواز و متخصص گوش ، حلق و بینی با دانش روز دنیا می باشند؛ شما عزیزان به جهت تعیین وقت مراجعه به ایشان به جهت کسب مشاوره و راهنمایی برای جراحی زیبایی بینی بدون عارضه ، از طریق زیر اقدام کنید:

با شماره های 09337078610 و 09378253132 تماس بگیرید.

یا به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

  • یکی از این مراحل بلافاصله پس از خارج شدن بیمار از اتاق عمل می باشد. در این هنگام بهتر است زیر سر کمی بلندتر  باشد در حالی که سر و تنه با پاها حدود 30 درجه زاویه داشته باشد.
  • حتما باید از جراحی بینی کمپرس سرد استفاده شود به طوری که این کار می تواند به وسیله عینک های آماده بر روی چشم ها قرار گیرد.
  • خونریزی بعد از جراحی بینی گران کننده نیست این مساله عادی است و بیماران نباید نگران این مساله باشند.
  • بیمار ممکن است بعد از جراحی بینی کمی درد داشته باشد. درد بعد از عمل جراحی درد زیادی نیست و قابل تحمل است حتی گاهی مواقع نیاز به مصرف مسکن نمی باشد.
  • بیمار بعد از اینکه بهوش آمد و توانست با دیگران ارتباط برقرار کند می تواند خوردن و نوشیدن را آغاز کند. بهتر است در ابتدا از آب میوه های طبیعی استفاده شود. پس از چند ساعت مصرف سوپ مجاز است.
  • برای جلوگیری از عطسه و خارش های داخل بینی در هفته اول به بیمار داروهایی تجویز می شود که تا حدود زیادی می توان آنها را کنترل کرد اما اگر فرد از خارش زیاد و عطسه شکایت داشت می تواند به پزشک مراجعه کند و درمان های مناسب خود را دریافت کند.

استحمام بعد از جراحی بینی

تا زمانی که گچ روی بینی قرار دارد اگر بیمار مجبور که حمام کردن باشد باید به گونه ای باشد که گچ بینی خیس نشود. اگر اصرار به شستن موها است در صورت که سر به سمت عقب قرار دارد فرد دیگری می تواند در شستن موها به بیمار کمک کند. اما زمانی که باید برای برداشتن گچ به پزشک مراجعه کنند باید قبل از مراجعه به حمام بروند و همه صورت شسته شود. مطمئنا همه چسب ها و گچ در اثر خیس خوردن شل می شوند اما بیمار نباید به آنها دست بزند و آنها بکند. پس از اینکه گچ برداشته شد در همان هفته اول توسط پزشک تعیین می شود که بیمار هرچند وقت یک بار می تواند حمام کند.

توصیه های مهم بعد از عمل جراحی بینی

توصیه های مهم بعد از عمل جراحی بینی

کبودی های بعد از عمل جراحی بینی

کبودی های بعد از عمل به عوامل بسیار زیادی مانند پوست فرد ، نوع عمل جراحی، میزان دستکاری هایی که  حین عمل انجام می شود و شرایط خونی که در اثر ضربه به هر قسمت بدن سربع کبود می شوند، بستگی دارد. کمپرس سردی که بیان شد به کاهش این کبودی ها تاثیر دارد و گسترش آن را کاهش می دهد. کبودی ها در ناحیه زیرچشم ها، بالای چشم و حتی داخل چشم ها گسترش پیدا کند که نگران کننده نیست و بین 2 تا 3 هفته از بین می روند.

اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − دوازده =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر ختمی