دکتر حسین ختمی » جراحی بینی » ترمیم افتادگی نوک بینی به چه صورت انجام می شود؟
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

ترمیم افتادگی نوک بینی به چه صورت انجام می شود؟

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

ترمیم افتادگی نوک بینی به چه صورت انجام می شود؟

افتادگی نوک بینی به چه صورت است؟ برای ترمیم افتادگی نوک بینی چه باید کرد؟ برای پیدا کردن پاسخ این سوالات این مقاله را دنبال کنید. یکی از مهم ترین و شایع ترین مشکلات بینی، افتادگی نوک آن است. با استفاده از جراحی های زیبایی بینی می توانید این مشکلات را  برطرف کنید. با پیوند غضروف های قوی به غضروف های نوک بینی عمل ترمیم و جراحی نوک بینی را انجام می دهند. نوک بینی شکل زیبایی گرفته و در مدت زمان طولانی حفظ می شود. برای پیوند غضروف منابع مختلفی وجود دارد که از جمله می توان به غضروف خود شخص و غضروف مصنوعی اشاره کرد.ز

استفاده از غضروف مصنوعی بسیار مفید و موثر است ولی به دلیل این که ممکن است همواره در معرض خطر یا بیرون زدن از پوست باشد بهتره از آن استفاده نشود. البته این عوارض به ندرت اتفاق می افتد ولی در صورت بروز این مشکلات درمان آن بسیار دشوار است. غضروف خود فرد انتخاب بهتری برای پیوند به نوک بینی می باشد به دلیل این که ماندگاری بیشتری داشته و عارضه آن بسیار کم تر است. از میان غضروف های خود فرد، بهترین منبع غضروف دنده بوده که بسیار محکم است، همچینن غضروف گوش که به دست آوردن آن به راحتی بوده و هیچ مشکلی در زیبایی یا عملکرد گوش ایجاد نمی کند و غضروف تیغه وسط بینی که متاسفانه مقدار مفیدی از آن در عمل ترمیمی باقی نمی ماند.

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی

دلایل افتادگی بینی چیست؟

افتادگی بینی عارضه ای ست که نه تنها زیبایی و جذابیت فرد را تحت تاثیر قرار می دهد بلکه موجب اختلال در عملکرد تنفسی بینی می شود. بینی از اجزای مهم صورت بوده و افتادگی آن  روی زیبایی ظاهری تاثیر می گذارد. افتادگی بینی متناسب با شرایط فرد ممکن است نیاز به جراحی داشته ولی در برخی موارد این مشکل بدون عمل جراحی برطرف می شود. برخی دلایلی که موجب افتادگی نوک بینی می شود عبارتند از :

  • زیاد بودن غضروف نوک بینی
  • آسیب دیدن بینی
  • بینی ها بلند و نداشتن پشتیبانی غضروفی در نوک بینی
  • کم شدن انعطاف پذیری رباط ها و بافت های پیوندی که به دلیل پیری می باشد.
  • استفاده از روش های غیر جراحی مانند تزریق که موجب از دست رفتن پشتیبانی نوک بینی می شو.د.
  • از دست رفتن کلسیم استخوان و آرواره
  • کشیدگی عضلات بینی به سمت نوک بینی

افتادگی نوک بینی چه مشکلاتی را به همراه دارد؟

در برخی مواد پس از عمل جراحی ممکن است فرد دچار افتادگی نوک بینی شود. افتادگی بینی می تواند به دلایل طبیعی و یا در اثر افزایش سن ایجاد شود که ظاهری نا مناسب را در فرد ایجاد می کند. در این عارضه به دلیل نبودن تکیه گاه نوک بینی شل شده و به سمت پایین کشیده می شود و زیبایی صورت فرد را کاهش می دهد. افتادگی بینی موجب نارضایتی فرد از چهره خود و ایجاد مشکلات تنفسی در او می شود که در این صورت برای اصلاح آن می توانید به یک جراح بینی خوب مراجعه کنید.

 

 برخی از خدمات دکتر حسین ختمی:

عمل بینی گوشتی

جراحی قوز بینی

جراحی پولیپ بینی

(Visited 399 times, 1 visits today)

اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 1 =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر ختمی