دکتر حسین ختمی » جراحی بینی » بیهوشی در جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

بیهوشی در جراحی بینی

مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

بیهوشی جراحی بینی

جراحی بینی شامل مراحلی می باشد که در صورت انجام هر یک از این مرحله ها به شیوه درست جراحی بینی موفقیت آمیز پیش خواهد رفت.یکی از اقدامات مهم  بیهوشی درجراحی بینی  است که معمولا اکثریت جراحی های بینی به صورت بیهوشی عمومی انجام می گیرد مگر اینکه عمل با هدف برطرف کردن مشکلات کوچک انجام  بگیرد که معمولا آرام بخشی وریدی ویا بی حسی موضعی در نظر گرفته می شود.

بیهوشی عمومی

 در این بیهوشی که به آن بیهوشی وریدی هم گفته می شود داروها از راه رگ وارد بدن شما می شود و بعد از مدتی داروها در مدت کوتاهی از بدن دفع شده و شما به حالت طبیعی قبل از عمل بینی برمی گردید. سطح این نوع بیهوشی می تواند خفیف ،متوسط ویا عمیق باشد. در حالت خفیف  شما تقریبا بیدار هستید ولی در آرامش به سر می برید  و هیچ گونه درد و ناراحتی نخواهید داشت.اما در حالت عمیق شما کاملا بیهوش هستید و درکی از محیط اطراف خود نخواهید داشت و لوله های تنفسی به شما وصل می شود .

بیهوشی در جراحی بینی

آیا بیهوشی عمومی خطر و یا عوارض دارد؟

ترس از جراحی بینی به مقدار کم طبیعی می باشد اما با توجه به پیشرفت های اخیر در جراحی های زیبایی و همچنین بالا بردن سطح کیفیت های داروهای بیهوشی و تخصص پزشکان بیهوشی و آموزش پرسنل و نظارت  و مانیتورینگ تمام در حین عمل امن بودن این جراحی بالا رفته است و به ماننند دهه های گذشت احتمال وقوع اتفاق ناگوار در حین عمل بینی و یا بعد از جراحی به حداقل ممکن رسیده است.

در صورتی می توان گفت که داروهای بیهوشی برای شما عوارض و یا خطری را ایجاد می کنند که شما به آنها حساسیت داشته باشید و این احتمال حتی با وجود داشتن تجربه موفق از بیهوشی  و یا بی حسی های موضعی امکان پذیر است و می تواند برای شما مشکل اسپاسم از نای و گلو را به وجود بیاورد که می تواند تنفس شما را مسدود کند.بیشتر این خطرات بسیار کوچک هستند و خیلی از آنها بعید است که اتفاق بیفتد مگر این که شما پیش زمینه ی بیماری قلبی یا مشکل تنفسی داشته باشید  و به همین دلیل است که باید قبل از جراحی پیش زمینه ای از سابقه بیماری های خود در اختیار جراح بینی خود بگذارید  و آزمایشات لازم را قبل از عمل بینی انجام بدهید.

بیهوشی موضعی :این عمل تنها در یک ناحیه کوچک انجام می گیرد و در محل مورد نظر تزریق می شود  و شما برای مدت کوتاهی  در این قسمت هیچ گونه احساس درد و ناراحتی نخواهید داشت و معمولا برای روتوش های کوچک بینی این  روش استفاده می شود.

برخی از خدمات دکتر حسین ختمی

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی فانتزی

راه های ارتباطی دکتر حسین ختمی

09378253132

09337078610

با تشکر مدیریت سایت دکتر حسین ختمی

اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر ختمی