مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

بوتاکس

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]
مدت زمان مطالعه 2 دقیقه

بوتاکس چیست؟

بوتاكس شكل تغییر یافته سم باكتری كلستریدیوم بوتولینوم است. این باکتری معمولا جزیی از دلایل مسمویت های غذایی می باشد اما در صورتی که ساختمان این باکتری تغییر پیدا کند دارویی به نام بوتاکس به وجود می آید و می توان از آن در موارد درمانی و دارویی استفاده کرد.بوتاکس در برندهای مختلف وجود دارد که معروف ترین و یکی از باکیفیت  ترین آنها دیسپورت است  و توسط شرکتی در انگلیس تولید می شود .

کاربرد بوتاکس

بوتاکس در دوجنبه درمانی و زیبایی  استفاده می شود اما امروزه بسیاری از افراد معروف و بازیگران از بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک های خود استفاده می کنند .از جمله کاربردهای مهم بوتاکس در زمینه زیبایی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •   رفع چین و چرو كهای حركتی
  • متوقف كردن پیشرفت چروك های ثابت مثلا در پیشانی، دور چشم، خط اخم، چین های دورلب و چین های چانه و گردن
  • بالا بردن ابروها
  • بالا بردن گوشه لب ها
  • كاهش نمایش لثه هنگام خندیدن

تزریق بوتاکس

طول مدت اثر بوتاكس چقدر است؟

ماندگاری بوتاکس در افراد مختلف متفاوت است ومعمولا بین چند هفته تا ده ماه  در افراد متغیر است كه البته  متوسط آن 3 ماه مشاهده شده است. البته باید تذكر داد كه از زمان تزریق بوتاكس، تجزیه دارو شروع می شود وبنابراین به تدریج اثر آن كاهش پیدا می كند و میزان اثر گذاری آن در روزهای اول با بعد از گذشت چند ماه کاملا فرق دارد.به این ترتیب منظور از مدت اثر بوتاكس فاصله بین زمان تزریق تا زمان ختم اثردارو است. در صورتی که شما از این روش رضایت کافی را داشته باشید می توانید آن را تکرار کنید زیرا تزریق مجدد بوتاکس هیچ گونه محدودیت و عوارضی را به دنبال نخواهد داشت.

 افرادی که نباید بوتاکس انجام دهند؟

در صورتی که سابقه حساسیت و یا بیماری های عضلانی مانند میاستنی در فرد وجود داشته باشد تزریق بوتاکس بهتر است با احتیاط و مشورت با پزشک مربوطه انجام بگیرد  همچنین بوتاکس در دوران بارداری ف شیردهی و در صورت وجود عفونت های پوستی نیز ممنوع می باشد .

برخی از خدمات دکتر حسین ختمی

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی فانتزی

راه های ارتباطی دکتر حسین ختمی

09378253132

09337078610

با تشکر مدیریت سایت دکتر حسین ختمی

اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر ختمی