دکتر حسین ختمی » جراحی بینی » انواع روش های جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

انواع روش های جراحی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

انواع روش های جراحی بینی

جراحی بینی نوعی عمل جراحی برای اصلاح عیوب بینی از جمله :تغییر شکل ظاهری بینی، کوچک و بزرگ کردن بینی، برداشتن قوز بینی، رفع انحراف بینی و پلیپ بینی، کوچک کردن سوراخ ها ی بینی  و تغییر زاویه بینی نسبت به لب بالا بکار می رود.در هنگام جراحی بینی پزشک معمولا یک برش ایجاد می کند تا به غضروف بینی دسترسی داشته باشد.و برش اصولا داخل بینی زده می شود و پس از عمل جای برش مشخص نیست. و در صورت نیاز پیوند استخوان(از بدن خود بیمار یا غضروف مصنوعی) انجام می گردد. بعد از اصلاح غضروف بینی بافت بینی و پوست بینی روی ساختار جدید برگردانده می شود.با این وجود نوع پوست بینی بر نتیجه عمل بسیار موثر است تا بتواند شکل بینی را حفظ نماید.

انواع روش های جراحی بینی

انواع روش های جراحی بینی

جراحی بینی هم از طریق بیهوشی عمومی انجام می شود هم از طریق بیهوشی موضعی و انتخاب آن به نوع سختی جراحی بستگی دارد. در صورت انتخاب بیهوشی موضعی شما تمامی اعلام انجام شده روی بینی را متوجه خواهید شد.

جراحی بینی روش های مختلفی دارد که بر حسب تشخیص پزشک متخصص به دو روش می باشد شامل

روش رینوپلاستی بسته

این روش مدت هاست که جراحان پلاستیک بینی از آن استفاده می کنند. در این روش تمامی برش ها از داخل بینی صورت می گیرد و هیچگونه برش پوستی روی بینی صورت نمیگیرد و تنها عیب ان عدم دید مستقیم جراح به داخل بینی می باشد.

روش جراحی بینی باز

این روش نسبتا جدید تر می باشد که در این روش برش پوستی روی کلوما صورت می گیرد و پوست روی بینی به سمت بالا برده می شود و پزشک دید کاملا مستقیم به داخل بینی دارد. این روش دارای تورم بیشتر نسبت به روش بسته می باشد ولی بدلیل دید مستقیم جراح برای ایجاد نتایج بهتر و اصلاح کجی بینی کمک شایانی می کند.در این روش ابتدا یک برش کوچکی روی پوست حدود 4میلی متر روی ستونک بینی داده می شود و این برش فقط روی پوست انجام می گیرد و بعد از ان پزشک به آرامی پوست را از روی بخش زیرین که استخوان و غضروف بینی می باشد جدا کرده و به سمت بالا اورده و اصلاحات مورد نیاز مانند اصلاح کجی ، انحراف، قوز، کوچک کردن نوک بینی و کاهش طول بینی و تراش دادن استخوان و غیره انجام می شود. در هر مرحله ای پزشک می تواند با برگرداندن پوست در جایگاه خود نتایج را بررسی کند و در صورت لزوم اصلاحات دیگری انجام دهد. و پس از پایان اصلاحات پوست به محل اولیه برگشته می شود و محل برش بخیه زده می شود.

انتخاب هریک از روش های جراحی بینی فقط و فقط بسته به نظر جراح دارد و نمی توان گفت کدام روش مناسب تر و بهتر است بستگی به مهارت و تسلط جراح دارد.

اکثر پزشکان جراحی باز را ترجیح می دهند در مواردی از جمله عملی که بر اثر تصادف بینی از بین رفته باشد، عمل جراحی مجدد، انحراف شدید بینی

تفاوت روش باز و روش بسته این است که در روش بازعلاوه بر خط برش، برش کوچکی نیز روی پوست کلوملا( قسمت میانی بین دو سوراخ بینی) داده می شود . این برش باعث می شود بتوان پوست بینی را بلند کرد و کل ساختمان بینی را مشاهده کرد و به طور مستقیم عیوب را مشاهده و برطرف کرد.قیمت برش خورده بخیه می شود و محل بخیه ها کاملا از بین می رود.

باید اشاره کرد که برش پره های بینی به روش باز یا بسته ارتباطی ندارد بلکه به اندازه پره ها و سوراخ های بینی بستگی دارد و حتی اگر جراحی به صورت بسته باشد در صورت نیاز به  کوچک یا بزرگ کردن سوراخ های بینی به جز برش خوردن کناره های بینی راه دیگری وجود ندارد.

مزایای روش بسته:

طول زمان عمل پانزده دقیه کمتر از روش باز می باشد.

روی پوست کلوملا برشی انجام نمی شود.

تورم کمتر نوک بینی نسبت به روش باز

جراحی زیر دید مستقیم انجام می گردد.

احتمال اختلالات در مورد قرینگی بینی یا سوراخ های بینی کمتر است

فضا برای کار کردن پزشک وسیع تر است و در نتیجه تسلط بالاتر است.

برخی از خدمات دکتر حسین ختمی

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی فانتزی

راه های ارتباطی دکتر حسین ختمی

09378253132

09337078610

با تشکر مدیریت سایت دکتر حسین ختمی

 

 

اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

برچسب ها: جراحی بینی
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر ختمی