دکتر حسین ختمی » جراحی بینی » انواع جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

انواع جراحی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

در دنیای مدرن امروز انواع جراحی بینی مخاطبان بسیار زیادی را به خود جلب کرده است. همانطور که در مقاله جراحی بینی در اهواز بیان شده است؛ ممکن است شخصی برای زیبایی هرچه بیشتر چهره ی خود تصمیم به تغییر فرم بینی خود می گیرد، یا شخصی به دلایل درمانی مانند رفع انسداد بینی و تنگی نفس، اقدام به جراحی بینی می کند.

از انواع جراحی بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جراحی بینی استخوانی
  • جراحی بینی گوشتی
  • جراحی بینی فانتزی
  • جراحی های درمانی (جراحی انحراف تیغه بینی، جراحی شکستگی بینی و….)

در این مقاله در مورد انواع جراحی بینی اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم. با ما همراه باشید.

جراحی زیبایی بینی

معمولا افرادی که تصمیم به جراحی بینی می گیرند، بیشتر به بعد زیبایی آن توجه می کنند. این افراد تمایل دارند تا با ایجاد تغییر فرم بینی خود، چهره ی خود را گیراتر و جذاب تر کنند. اهمیت این نکته بر همگان آشکار است که زیبایی چهره و اندام تاثیر بسیار مهمی در افزایش اعتماد به نفس افراد دارد.

اعتماد به نفس لازمه ی برقراری ارتباط با کیفیت و موثر با اطرافیان می باشد. این ارتباطات زندگی شخصی و اجتماعی تمام افراد را تحت تاثیر قرار می دهد.

نمونه جراحی زیبایی بینی دکتر حسین ختمی

نمونه جراحی زیبایی بینی دکتر حسین ختمی

بنابراین می توان با کمی تامل به این نتیجه رسید که قطعا جراحی بینی در زمره ی جراحی های زیبایی شایع در سطح جهانی می باشد که می تواند باعث ایجاد احساس مطلوب در افراد و ارتقاء اعتماد به نفس آن ها شود.

در ادامه ی مطلب به توضیح انواع جراحی بینی به صورت مختصر می پردازیم.

انواع مدل بینی برای عمل

  • جراحی بینی استخوانی

داشتن بانک غضروفی کافی و پوست نازک از جمله مشخصات بارز بینی های استخوانی می باشد. معمولا افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند، کاندید مناسب تری برای جراحی بینی فانتزی می باشند و جراح فضای کافی برای دستکاری بافت بینی به منظور فرم دهی مناسب دارد.

نمونه جراحی بینی استخوانی توسط دکتر حسین ختمی

نمونه جراحی بینی استخوانی توسط دکتر حسین ختمی

  • جراحی بینی گوشتی

بافت بینی ضخیم، اسکلت ضعیف و بانک غضروفی کم از خصوصیات شاخص بینی های گوشتی می باشد. افرادی که بینی های گوشتی دارند بیشتر ترس برگشت بینی خود را بعد از جراحی دارند.

لازم به ذکر است اگر جراح طبق اصول و به صورت صحیح بافت بینی را دستخوش تغییرات کند، هیچ عارضه ای بر بیمار تحمیل نمی شود.

 دکتر حسین ختمی ، جراح بینی اهواز و متخصص گوش ، حلق و بینی با دانش روز دنیا  می باشند؛  شما عزیزان به جهت تعیین وقت مراجعه به ایشان به جهت کسب مشاوره و راهنمایی  برای جراحی زیبایی بینی بدون عارضه ، از طریق زیر اقدام کنید:

با شماره های 09337078610 و 09378253132 تماس بگیرید.

یا به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

  • جراحی بینی فانتزی

برخی از افراد دوست دارند فرم بینی خود را عروسکی عمل کنند. این افراد قوس مناسب بینی، سوراخ های کوچک را زیبا می دانند. به همین منظور دوست دارند بینی خود را به صورت فانتزی عمل کنند.

می توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ی جراحی  بینی عروسکی مراجعه نمایید.

  • جراحی انحراف بینی

برخی افراد دارای انحراف شدید تیغه ی بینی هستند. از جمله عارضه های مهمی که در این افراد وجود دارد، تنگی نفس می باشد. این افراد معمولا در هنگام خواب، خروپف می کنند و هنگام راه رفتن های طولانی مدت یا فعالیت های ورزشی سنگین، دچار تنگی نفس می شوند.

بنابراین نیاز است تا جراح با اصلاح انحراف تیغه ی بینی تنگی نفس و سایر عوارض ناشی از آن را برطرف سازد. این انحراف ممکن است در ظاهر فرد نمایان نباشد، بلکه با تهیه ی گرافی های مخصوص مشخص می شود تیغه ی بینی فرد از داخل دچار انحراف می باشد.

نمونه جراحی بینی گوشتی توسط دکتر حسین ختمی

نمونه جراحی بینی گوشتی توسط دکتر حسین ختمی

فردی را در نظر بگیرید که در اثر تصادف یا افتادن از بلندی دچار شکستگی بینی شده است. استخوان بینی در اثر شکستگی ممکن است دچار انحراف شود و عوارضی مانند تنگی نفس را برای فرد ایجاد نماید.

این افراد می توانند با مراجعه به جراح بینی و تهیه ی عکس های سی تی اسکن و… اقدامات لازم جهت جا انداختن شکستگی و رفع عوارض ناشی از آن را انجام دهند.

افرادی هستند که از نتیجه ی حاصل از جراحی بینی خود راضی نیستند و احساس مطلوبی ندارند. معمولا این افراد برای تغییر نتیجه ی حاصل تصمیم به جراحی مجدد می گیرند.

نکته ی حائز اهمیت در این مبحث این است که؛ بانک غضروفی بینی در جراحی اولیه دچار دستخوش می شود، بنابراین برای جراحی ترمیمی لازم است جراح به صورت همه جانبه بافت بینی فرد را مورد بررسی قرار دهد و ریسک های عمل را به اطلاع بیمار برساند.

اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر ختمی