دکتر حسین ختمی » جراحی بینی » انحراف تیغه بینی و سینوزیت
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

انحراف تیغه بینی و سینوزیت

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

انحراف تیغه بینی و سینوزیت

از هر 100 نوزاد تازه متولد شده حدود 64 درصد نوزادن انحراف بینی دارند. این انحراف بینی به مرور زمان و عمدتا در دوران بلوغ خودش را نشان می دهد. این انحراف بینی اگر باعث اختلال در تهوبه سینوس ها و سینوزیت شده باشد و همچنین موجب اختلال در تهویه گوش شده باشد (به دلیل جمع شدن ترشحات پشت پرده گوش، موجب کاهش شنوایی فرد شده باشد) و اگر انحراف بینی باعث تنفس دهانی شود و منجر ناهنجاری صورت و حتی خروپف شود در این زمان انحراف بینی حتما باید جراحی شود.

دکتر حسین ختمی ، جراح بینی در اهواز و متخصص گوش ، حلق و بینی با دانش روز دنیا می باشند؛ شما عزیزان به جهت تعیین وقت مراجعه به ایشان به جهت کسب مشاوره و راهنمایی برای جراحی زیبایی بینی بدون عارضه ، از طریق زیر اقدام کنید:

با شماره های 09337078610 و 09378253132 تماس بگیرید.

یا به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

بیمارانی که به انحراف بینی دچار هستند معمولا به دو دسته تقسیم می شوند:

 • ممکن است به صورت مادرزادی در نوزادان به دلیل عبور از کانال واژن ایحاد شده باشد که این انحراف بینی به مرور زمان و عمدتا در دوران بلوغ خودش را نشان می دهد.
 • عمده انحرافات بینی ضربه ها هستند ممکن است درسنین پایین و دوره نوجوانی یا حتی کودکی این ضربه ها به بینی وارد شده باشد و تاثیراتی را روی بینی ایجاد کند که در برخی افراد آنی هستند و در برخی افراد در دراز مدت و در دوران رشد این اثرگذاری رویت می شود. البته آن خانواده ممکن است در جریان باشد که فرزند آنها در دوران کودکی ضربه ای به بینی وارد شده و حتی ممکن است در جریان انحراف بینی کودکشان نیز باشند.

انواع انحراف بینی

انحرافی که فقط در داخل بینی مشهود است این افراد در ظاهر معمولا مشکلی ندارند اما از داخل بینی مشکل تنفسی دارند به طور مثال هنگام خواب فس فس بینی دارند و یا در ورزش یا دو دچار تنگی بینی شده و مجبور به تنفس از دهان می شوند.

شکل دیگر انحراف بینی علاوه بر اینکه انحراف از داخل وجود دارد انحراف از ظاهر بینی نیز قابل مشاهده می باشد. این افراد نیاز به جراحی زیبایی بینی و جراحی انحراف بینی به صورت همزمان دارند. معمولا این عمل عمل دشواری است ولی اگر به دقت انجام شود و با صبر و حوصله توسط جراح انجام شود نتیجه بسیار خوبی را برای بیمار به همراه خواهد داشت.

انحراف تیغه بینی و سینوزیت

گاهی انحراف تیغه بینی می تواند باعث سینوزیت نیز شود زیرا اگر تیغه بینی کج باشد دهانه سینوس ها را می بندد و دهانه سینوس که بسته باشد ترشحات جمع می شود و در دراز مدت سینوزیت ایجاد می کند و این سینوزیت به سینوزیت مزمن تبدیل می شود و همانطور که می دانید سینوزیت مزمن راهی جز جراحی ندارد و درمان طبی خیلی تاثیر مثبتی نمی گذارد.

انحراف تیغه بینی و سینوزیت

انحراف تیغه بینی و سینوزیت

آیا هر نوع انحراف تیغه بینی نیاز به جراحی دارد؟

بنابراین انحراف بینی که برای فرد ایجاد مشکل کرده باشد اندیکاسیون عمل جراحی می باشد و اگر شخصی قصد عمل جراحی بینی داشته باشد و اگر تبغه وسط بینی کمی کج باشد و اصلاح نشود ممکن است بعدها بینی کج شود در آن زمان لازمه عمل جراحی زیبایی خوب این است که تیغه وسط بینی در خط وسط قرار داده شود و تا مشکل تنفسی هم اصلاح شود.

آیا بعد از جراحی انحراف تیغه بینی تنفس بهبود پیدا می کند؟

جراح باید این نکته را در نظر داشته باشد که اگر غضروف های دو طرف فوقانی بینی شل باشد و به تیغه وسط بینی بچسبد حس تنفس نامطلوب به فرد دست می دهد. گاهی اوقات هم مشکل تنفسی وجود دارد یعنی تیغه وسط بینی که مشکل انحراف داشته اصلاح نشده یا بعد از عمل دچار چسبندگی شده.

اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. مریم قنبری

  باسلام
  ببخشیدبنده هم میگرن دارم هم سینوزیدوهم انحراف بینی، چهاروزه عمل سینوزیدوانحراف بینی انجام دادم حالاسردردم خیلی شدیدترشده خیلی بی قرارم اگه میشه راهنمایم کنیددلیلش چیه

  پاسخ
  • جراحی بینی اهواز | جراح بینی اهواز | دکتر ختمی

   سلام
   لطفا با پزشک تان تماس بگیرید

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر ختمی