دکتر حسین ختمی » جراحی بینی » استفاده از عینک بعد از جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

استفاده از عینک بعد از جراحی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه 2 دقیقه

استفاده از عینک بعد از جراحی بینی

سوال بسیاری از افرادی که از عینک استفاده می کنند این است که چه مدت بعد از جراحی بینی می توانند از عینک استفاده کنند.  اغلب پزشکان پیشنهاد می کنند حداقل دو ماه باید از جراحی بینی گذشته باشد  ولی در صورتی که چشم ها بدون عینک بینایی لازم را ندارند بهتر است که از عینک های که بدون فریم هستند، استفاده شود  و یا اینکه برای کم کردن  وزن عینک از روی بینی ،عینک بر روی پیشانی چسبیده شود.  در  جراحی بینی که به منظور زیبا تر کردن بینی انجام می شود عرض ناحیه استخوانی بینی کم می شود و برای این امر استخوان ها با تکینیک های مختلفی حذف می شوند به همین دلیل برای ترمیم نیاز به یک دوره بهبودی دارند که در این مدت نباید به این قسمت ها فشاری وارد شود.

استفاده از عینک بعد از عمل بینی

زمان گذاشتن عینک پس از عمل بینی

اما بهتر است بدانید در صورتی که از عینک استفاده شود چه مشکلاتی را می تواند برای شما به وجود بیاورد.

در جراحی بینی زمانی که استخوان ها به شکل متحرک درمی آیند به سمت یکدیگر نزدیک تر می شوند  و بعد از آن جراح بینی برای اینکه این حالت به صورت ثابتی تبدیل شود بر روی آن گچ و یا اسپلینت را می گذارد.این گچ باید به مدت یک هفته تا ده روز بر روی بینی باقی بماند  و کم کم  باعث می شود استخوان ها در محل جدید خود فیکس شوند. اما این ثابت ماندن بعد از ده روز هنوز کامل نشده است  و در صورتی که ضربه ای جدی به بینی وارد شود و یا اینکه با استفاده از عینک بر روی بینی فشاری وارد شود استخوان ها از محل جدید خود جابجا می شوند و بد شکلی در ظاهر بینی ایجاد می شود. پس عینک آفتابی را به هیچ عنوان استفاده نکنید و همچنین می توانید بعد از دو روز از عمل از لنز های طبی استفاده کنید.

برخی از خدمات دکتر حسین ختمی

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی فانتزی

راه های ارتباطی دکتر حسین ختمی

09378253132

09337078610

با تشکر مدیریت سایت دکتر حسین ختمی

اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − نه =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر ختمی