دکتر حسین ختمی » جراحی گوش » آندوسکوپی سینوس
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

آندوسکوپی سینوس

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

آندوسکوپی سینوس

تاثیر آندوسکوپی سینوس در روند جراحی سینوس چیست؟

آیا می دانید از طریق آندوسکوپی سینوس می توانید جراحی بدون عارضه و بدون دوره ی نقاهت داشته باشید؟

با خواندن این مقاله دانش خود را درمورد روش نوین آندوسکوپی سینوس بالا برید. با ما همراه باشید.

آندوسکوپی سینوس از پرکاربردترین تکنیک های تشخیص و درمان ،  در حیطه ی تخصصی ، حلق و بینی است. با آندوسکوپی سینوس جراح و پزشک معالج می تواند به نقاطی که دسترسی به آن مشکل بوده است ، دسترسی پیدا کند. همچنین می توان از آندوسکوپ برای سینوزیت و بررسیی سینوس ها بهره گرفت.

در قدیم جهت دسترسی به سیسنوس ناچار به شکستن یا جراحت زیاد در داخل بافت دهانی بودند. در حالی که بوسیله آندوسکوپی سینوس به راحتی بدون ایجاد زخم و بریدگی و آسیب به سینوس ها دسترسی پیدا کرد.

 دکتر حسین ختمی ، جراح بینی اهواز و متخصص گوش ، حلق و بینی با دانش روز دنیا  می باشند؛  شما عزیزان به جهت تعیین وقت مشاوره  و مراجعه به ایشان می توانید با شماره های 09337078610 و 09378253132 تماس بگیرید و همچنین به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید، تا جراحی آندوسکوپی سینوس ، بدون عارضه و رضایت بخشی را به خود هدیه دهید.

به جهت ضعف تصویر برداری و سی تی اسکن در این گونه تصویربرداری ها ، از وسیله کاربردی به نام آندوسکوپ استفاده می شود. تصویر برداری با این وسیله ، تحولی شگرف در علم پزشکی ایجاد کرده است که جزء دقیق ترین تصویربرداری ها محسوب می شود. توسط آندوسکوپ می توان از داخلی ترین بخش های بدن تصویر تهیه کرد.

مزایای استفاده از آندوسکوپی سینوس

از آندوسکوپی سینوس به منظور نمونه برداری بدون آسیب دیدن بافت بهره گرفته می شود. آندوسکوپی به سیله ی لوله ی باریک و ظریف آندوسکوپ صورت می گیرد. جراح با ارسال لوله ی باریک به داخل سینوس به بررسی دقیق محل می پردازد.

با این حال در بعضی مواقع دست یافتن به قسمتی از سینوس جمجمه یا توده های گردنی ، دشوار می باشد و پزشک مجبور می شود در نقاط مناسبی برش هایی به منظور دسترسی بهتر ایجاد کند. با ایجاد این برش ها دوران نقاهت کمی افزایش می یابد و بافت ها دچار آسیب دیدگی می شوند.

آندوسکوپی سینوس

آندوسکوپی سینوس

خارج نمودن اجسام خارجی به وسیله آندوسکوپی

در افرادی دیده شده است که شئ خارجی به مجاری تنفسی و سینوسی نفوذ کرده و فرد را متحمل مشکلات گوناگونی ساخته است. در حال حاضر می توان به بوسیله ی آندوسکوپی سینوس اشیاء خارجی را از قسمت های حساس مجاری تنفسی و سینوس ها خارج کرد، که این تکنیک بدون آسیب دیدن بافت ها و ایجاد عوارض نامطلوب در فرد صورت می گیرد.

جراحی قاعده سینوس به وسیله آندوسکوپی سینوس

گاها در افرادی به دلیل ضربات شدید به ناحیه ی جمجمه و یا بصورت ژنتیکی و مادرزادی ، ارتباط میان بینی و قاعده ی جمجمه باز می شود که این امر موجب نشت مایع مغزی نخاعی به سمت بینی افراد درگیر این عارضه می شود.  با تشخیص درست پزشک می توان محل شکستگی را تعیین و بوسیله ی آندوسکوپی سینوس می توان عیوب ایجاد شده را رفع کرد.

جراحی اختلالات تنفسی در نوزادان با آندوسکوپی سینوس

از کاربردهای دیگر آندوسکوپی سینوس می توان به درمان اختلالات تنفسی و حلقی کودکان اشاره کرد. در کودکان و نوزادان مجاری تنفسی و راه حلق باریک می باشد که به این دلیل استفاده از آندوسکوپ مناسب ترین راه دستیابی به داخل مجاری و ایجاد تغییرات لازم جهت درمان عوارض ایجاد شده ، می باشد.

(Visited 96 times, 1 visits today)

اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + هفت =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر ختمی