دکتر حسین ختمی 4 مقالات 4 آناتومی گلودرد
مدت زمان مطالعه 2 دقیقه

آناتومی گلودرد

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه 2 دقیقه

آناتومی گلودرد

هنگامی که در گلوی خود احساس خراشیدگی و خارش میکنیم به فکر گلو درد و عواقب آزار دهنده آن خواهیم افتاد . علت اکثر این گلو درد ها ممکن است آلرژی فصلی ، هوای خشک زمستان و یا سرماخوردگی باشد اما گاهی ممکن است این گلو درد نشانه از استرپتوکوک باشد. این بیماری یک عفونت باکتریایی میباشد و در صورتی اینکه درمان نشود خطرات زیادی را برای شخص در پی خواهد داشت. تشخیص این بیماری با گلودرد معمولی کار دشواری است و تنها پزشک توسط معاینه گلوی شما میتواند اطلاعاتی در مورد بیماری استرپتوکوکی به دست بیاورد.

سرماخوردگی

هنگامی که آبریزش بینی و احتقان همراه با علائم دیگر سرماخوردگی به همراه گلودرد باشد میتوان ویروس سرما خوردگی را مسئول این گلو درد دانست.

لکه های سفید مشکوک

در گلو درد های استرپتوکوکی در داخل گلو و لوزه ها لکه های سفید قابل مشاهده خواهند بود و شکل لوزه ها به رنگ قرمز و متورم دیده خواهند شد.

اندازه درد و ناراحتی

گلودرد هایی که به وسیله ی سرما خوردگی به وجود می آیند بسیار دردناک هستند اما بعد از گذشت چند روز از بین میرود. در بیماری استرپتوکوکی گلود درد طولانی و با شدت فراوان دیده میشود . درد به مقدار زیاد بود در حدی که بلع را برای شخص دشوار خواهد کرد.

%d8%a2%d9%86%d8%a7%d8%aa%d9%88%d9%85%db%8c-%da%af%d9%84%d9%88-%d8%af%d8%b1%d8%af

درجه تب

تب در بیماری سرماخوردگی بسیار خفیف است و زود رفع خواهد شد اما در بیماری استرپتوکوکی تب به بالای 38 درجه سانتیگراد خواهد رسید. البته موارد استثنایی وجود دارد که در آن ممکن است تب وجود نداشته باشد اما نشانه ای از بیماری استرپتوکوکی باشد.

ضد احتقان ها

اگر در هنگام سرما خوردگی آب ریزش بینی باعث تحریک شدن گلوی شما میشود میتوانید از اسپری های ضد احتقان بینی  که در داروخانه ها به فروش میرسد استفاده کنید. این اسپری ترشحات بینی شما را خشک کرده و باعث آرام شدن گلوی شما خواهد شد.

تورم در گره های لنفاوی

درد در ناحیه گردن و متورم شدن آن نشانه از گلودرد استرپتوکوکی است و باعث گره های لنفاوی در این ناحیه ها خواهد شد. این گره ها مسئول از بین بردن میکروب ها میباشند. زمانی که ناحیه ای از بدن عفونی شود نزدیکترین گره لنفاوی متورم خواهد شد و این تورم به دلیل انجام وظیفه این گره میباشد.

برخی از خدمات دکتر حسین ختمی

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی فانتزی

راه های ارتباطی دکتر حسین ختمی

09378253132

09337078610

با تشکر مدیریت سایت دکتر حسین ختمی

 

اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 15 =

تماس سریع با دکتر ختمی