نامتقارن بودن سوراخ های بینی

نامتقارن بودن سوراخ های بینی

نامتقارن بودن سوراخ های بینی یکی از مهم ترین انتظاراتی است که باید بیمار از جراح بینی خود داشته باشد. به همین خاطر باید در انتخاب جراح بینی خود دقت فراون داشت . چون اگر جراح بینی مهارت و تجربه کافی نداشته باشد ممکن است بینی دچار انحراف و یا نامتقارن بودن سوراخ های بینی شود .

نامتقارن بودن سوراخ های بینی

نامتقارن بودن سوراخ های بینی

البته باید این را هم گفت که چهره و صورت انسان به صورت طبیعی نامتقارن می باشد و در بیشتر مردم این مسئله به وضوح دیده می شود .  نامتقارن بودن سوراخ های بینی به این دلیل مهم می باشد که حتی اگر سوراخ های بینی به مقدار ناچیزی متغیر باشد تاثیرات بسزایی در چهره و ظاهر افراد دارد . اصولا جراحی بینی فانتزی در مواقعی انجام می شود که بیمار انتظار سوراخ های یکسان را از جراح بینی خود داشته باشد . این اتفاق زمانی می افتد که بینی از نوع استخوانی و گوشتی باشد تا فرم زیباتری به خود بگیرد .

البته این را هم باید گفت که همیشه تجربه جراح بینی ، دلیل اصلی بر یکسان شدن سوراخ های بینی نمی باشد بلکه غضروف و استخوان های بینی هم بر این موضوع دخیل هستند . پس از جراحی سوراخ ها نباید یا خیلی از هم دور باشند یا خیلی نزدیک . به دلیل ورم پس از عمل باید گفت که نتیجه واقعی را باید بعد از 6 ماه دریافت کرد چون بینی در این زمان دارای تورم می باشد وبه خوبی نمی تواند نتیجه را نشان دهد و به همین خاطر ممکن است بیمار این ذهنیت را پیدا کند که سوراخ های بینی او با هم تقارن ندارد . چسب بینی روی بینی بسیار دخیل می باشد و با گذشت زمان باعث کم شدن ورم می باشد.

اصلاح کردن سوراخ بینی اگر بیش از اندازه کوچک باشد بسیار کار دشواری می باشد و نیاز به جراحی با تعداد دفعات دارد . اگر پره های بینی دچار فرو رفتگی شوند به این دلیل می باشد که غضروف های بینی ضعیف هستند و باید پیوند غضروف انجام شود . این اختلال می تواند مشکلاتی را در نفس کشیدن ایجاد کند .

اگر بعد از جراحی بینی هر کدام از ناحیه های بینی مثل پره ها – نوک بینی – غضروف ها و …. دچار اختلالاتی مثل نامتقارن بودن ، بیمار به راحتی می تواند با جراح بینی خود مشورت کند و اقدامات لازم را انجام دهد .

برخی از خدمات دکتر حسین ختمی

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی فانتزی

راه های ارتباطی دکتر حسین ختمی

09378253132

09337078610

با تشکر مدیریت سایت دکتر حسین ختمی

 

 

 

About the Author

جراحی بینی اهواز | جراح بینی اهواز | دکتر ختمی
اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی ، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

ارسال پاسخ

13 − 5 =