معیار زیبایی بینی

معیار زیبایی بینی

معیارهای زیبایی بینی در هر فردی بسته به آناتومی منحصر بفرد و فرم صورت هر شخصی متفاوت است. مهمترین مسئله در زیبایی بینی یک فرد در این است که علاوه بر زاویه مناسب و اندازه های خود بینی، بینی را نباید به عنوان جزئی مجزا در صورت در نظر بگیریم و تناسب بینی با فرم صورت و سایر اجزای صورت را مورد بررسی قرار دهیم. بطور کلی هدف از جراحی بینی دست یابی به یک بینی زیبا بر اساس معیارهای زیبایی بینی در کنار حفظ عملکرد تنفسی بینی است. در این مقاله به تعدادی از معیارهای زیبایی بینی اشاره شده است :

یک بینی زیبا دارای چه معیارهایی است؟

در دراز مدت بینی زیباتر خواهد بود که بصورت جداگانه و مجزا در صورت خود نمایی نکند و یک بینی طبیعی باشد. بینی طبیعی، بینی است که با اجزای صورت متناسب و هماهنگ باشد و با پهنای صورت، شکل لب، فاصله بین لب و بینی و با فاصله میان چشمان فرد هماهنگی کامل داشته باشد.

انحرف بینی

اگر خطی مستقیم و عمودی از وسط میان ابروها تا وسط برجستگی چانه رسم کنیم، این خط باید بینی و لب ها را به دوقسمت مساوی تقسیم کند. اگربینی به دو قسمت مساوی تقسیم نشد و قسمتی از بینی در خارج از این خط قرار گرفت بینی دارای انحراف است.

تاریخچه جراحی بینی

ارتباط بینی با چشم ها

فاصله میان سوراخ های بینی باید مساوی با فاصله میان لبه داخلی شکاف میان دو چشم ها باشد.

زاویه میان لب و بینی

یکی از معیارهای زیبایی بینی، زاویه مناسب بین بینی و لب است که این زاویه میان خط عمود بر لب فوقانی و خطی که از عقب به جلوی سوراخ بینی رسم می شود است که در مردان ۹۰تا ۹۵ درجه و در زنان ۹۵ تا ۱۰۵ درجه باید باشد.

پهنای بینی

دکتر ختمی جراح بینی پهنای پایه بینی: پهنای پایه بینی باید به اندازه پهنای چشم باشد(اين اندازه حدود ٣/٥سانتى متر است.)

پهنای استخوانی بینی: اندازه پهنای استخوانی بینی باید حدود 70 درصد پهنای قاعده بینی باشد.

طول ایده آل بینی

یکی از معیارهای زیبایی بینی اندازه مناسب طول بینی می باشد که این اندازه در نمای روبرو برابر با اندازه محل تماس لب ها تا چانه است.

ارتفاع بینی

ارتفاع بینی یا همان برآمدگی بینی برابر با 67 درصد طول ایده آل بینی است

میزان انحنا در پشت بینی

زمانی که یک خط مستقیم از ریشه بینی تا نوک آن رسم کنیم در مردان برجستگی باید در روی این خط باشد و در زنان دو میلی متر پایین تر از این خط قرار گیرد.

نوک بینی زیبا

نوک بینی زیبا باید یک شکل لوزی را تشکیل دهد

پره های بینی

برآمدگی پره های بینی  باید به سمت کنار و پایین کشیده باشند.

نمای پایین بینی

یکی از معیارهای زیبایی بینی که در جراحی بینی باید در نظر گرفته شود نمای پایین بینی می باشد. در این نما بینی باید در یک مثلث متساوی الاضلاع قرار گیرد. ارتفاع سوراخ های بینی باید دو برابر فاصله میان بالای سوراخ بینی تا نوک بینی باشد. سوراخ ها به شکل قطره اشک و محور آنها از پایین به بالا به هم نزدیک شوند.

این ها خلاصه ای از معیارهای زیبایی بینی هستند که جراح بینی بر اساس آن ها و نیز خواسته های بیمار بینی فرد را تحت عمل جراحی قرار می دهد.

دکتر ختمی برای اشخاصی که قصد جراحی بینی دارند توصیه می کند در صورتی که بینی آنها مشکل جدی دارند جراحی بینی را انجام دهند .

برخی از خدمات دکتر حسین ختمی

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی فانتزی

راه های ارتباطی دکتر حسین ختمی

09378253132

09337078610

با تشکر مدیریت سایت دکتر حسین ختمی

 

 

About the Author

جراحی بینی اهواز | جراح بینی اهواز | دکتر ختمی
اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی ، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

ارسال پاسخ

هشت − 6 =