عفونت گوش

عفونت گوش

برای شناسایی عفونت گوش ، درمان و پیشگیری این بیماری نیاز است اطلاعاتی از قبل داشته باشیم در این مقاله این موارد را مورد بررسی قرار خواهیم داد.در این مقاله عفونت گوش را توضیح خواهیم داد.

داخل گوش

کانالی که گلوی انسان را به گوش میانی متصل میکند ، شیپور استاش نامیده میشود. وظیفه این لوله این است که از تجمع مایعات و افزایش فشار هوا در گوش جلوگیری میکند. در این میان بیماری هایی مانند: آنفولانزا، سرماخوردگی ، و آلرژی ها شیپور استاش را نیز تحریک کرده و باعث تورم آن میشود. بسته شدن شیپور استاش باعث میشود مایعات در گوش میانی جمع شده و در نهایت یک محیط مناسب برای رشد و زاد و ولد  ویروس ها و باکتری ها ایجاد شود که عفونت گوش را به همراه خود خواهد داشت.پزشک با استفاده از گوشبین گوش شما را معاینه خواهد کرد. این وسیله مقداری هوا در گوش شما دمیده و بررسی حرکت پرده گوش را برای دکتر فراهم میکند. زمانی امکان جمع شدن مایعات در پشت گوش وجود دارد که با معاینه توسط پزشک پرده گوش به مقدار کافی نوسان نداشته باشد.

%d8%b9%d9%81%d9%88%d9%86%d8%aa-%da%af%d9%88%d8%b4
شایع بودن عفونت گوش در کودکان

در بسیاری از مواقع زمانی که کودکان دچار سرماخوردگی میشوند ، عفونت را در گوش خود احساس میکنند. در بسیاری از مواقع امکان انواع عفونت های گوش در بچه ها نیز وجود خواهد داشت و دلیل آن کوچک بودن گوش و سیستم ایمنی نارس بدن کودکان میباشد که نمیتواند مانند گوش بزرگسالان مایعات را تخلیه نماید.

مراحل تشخیص عفونت گوش

بهترین راهی که وجود دارد برای تشخیص عفونت گوش مراجعه به پزشک است ، پزشک با استفاده از دستگاه گوشبین (otoscope ) داخل گوش را نیز معاینه و چک مینماید.  این دستگاه که یک عدسی بزرگ کننده  و یک چراغ قوه دارد به پزشک کمک میکند تا بتواند پرده گوش را نیز مشاهد نماید. اگر پرده گوش به رنگ خاکستری و شفاف باشد نشانه از سالم بودن گوش است و اگر به رنگ سرخ و متورم به نظر برسد پرده گوش دچار عفونت شده است.

عفونت گوش  و نشانه‌های آن

یکی از بزرگترین نشانه های عفونت گوش درد تیز گوش بوده، بدین شکل که فرد در هنگام خواب دچار مشکل خواهد شد.
مشکلات دیگری نیز وجود دارد از جمله: مشکل در شنیدن ، تب داشتن فرد ، به وجود آمدن سرگیجه ، بسته شدن بینی و خارج شدن مایعات از گوش .

برخی از خدمات دکتر حسین ختمی

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی فانتزی

راه های ارتباطی دکتر حسین ختمی

09378253132

09337078610

با تشکر مدیریت سایت دکتر حسین ختمی

 

About the Author

جراحی بینی اهواز | جراح بینی اهواز | دکتر ختمی
اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی ، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

ارسال پاسخ

نه − دو =