سوراخ در تیغه بینی

سوراخ در تیغه بینی :

  • سوراخ در تیغه بینی چه عارضه ای دارد ؟

در این مقاله به بیان سوراخ در تیغه بینی و به بیان عوارض آن می پردازیم ونقش جراح بینی در درمان این بیماری می پردازیم .

سوراخ در تیغه بینی

سپتوم یا همان تیغه بینی در بخش وسط بینی قرار داد که صورت را به دو بخش مساوی تقسیم می نماید ، با استفاده از سپتوم تمایز دو سوراخ بینی مشخص می شود و سبب می شود که کانال های راست و چپ بینی از هم جدا گردند .

دکتر ختمی جراح بینی بیان می کنند که بهتر است بدانید که بخش عقبی بینی از استخوان و دیواره میانی بینی از جنس غضروف می باشد ، لایه های مخاطی هر دو سو دیواره میانی بینی را احاطه نموده اند .

وظایف دیواره بینی

  • تاثیر بر عملکرد تنفس
  • تاثیر بر بویایی
  • تاثیر بر تولید صدا
  • تاثیر بر ترشحات بینی

و…

علائم بروز سوراخ در سپتوم

سوراخ شدن سپتوم در صورتی که خیلی بیماری پیشرفت نکرده باشد ، علائمی ندارد ، اما اگر بیماری پیشرفت کرده باشد بیماری با ناراحتی های همراه است نظیر خشکی بینی ، لختگی خون ، و یا شنیدن سوت در زمان تنفس شخص از بینی

درمان سوراخ تیغه بینی

برای درمان این بیماری باید ابتدا بینی توسط جراح بینی کاملا معاینه شود سپس پیوند بافت های غضروف بینی را انجام داد

تخصص و تبحر جراح بینی در این امر بسیار تاثیر گذار است ، زیرا جراحی سپتوم نیازمند تخصص ویژه ای است و باید به درستی درمان شود تا شخص پس از جراحی بینی با مشکل خاصی روبرو نشود .

دکتر ختمی به روش های مختلف به درمان سوراخ تیغه انحراف بینی می پردازد تا عزیزانی که این بیماری را دارند با مشکلات خاصی روبرو نشوند

برخی از خدمات دکتر حسین ختمی

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی فانتزی

راه های ارتباطی دکتر حسین ختمی

09378253132

09337078610

با تشکر مدیریت سایت دکتر حسین ختمی

 

 

 

About the Author

جراحی بینی اهواز | جراح بینی اهواز | دکتر ختمی
اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی ، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

ارسال پاسخ

14 − دوازده =