زمان مناسب تزریق کورتون بعد از جراحی

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی به چه صورت انجام میشود ؟

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی برای کاهش تورم مورد استفاده قرار می گیرد . در بعضی از افراد بعد از عمل جراحی در نوک بینی ورم مشاهده می شود که با تجویز پزشک بریا از بین بردن این تورم کورتون تزریق می شود . تزریق کورتون می بایست با تایید پزشک انجام شود چون در بسیاری از اوقات برای کاهش تورم نیاز به تزریق نمی باشد و به مرور زمان ورم ها از بین می روند .

زمان مناسب تزریق کورتون بعد از جراحی بینی

زمان مناسب تزریق کورتون بعد از جراحی بینی

تزریق کورتون زمانی کاربرد دارد که تورم ناشی از برش ها به مدت طولانی مشاهده می شود و این ورم بیمار را نگران می کند .

تزریق باید زمانی صورت گیرد تا عوارضی نداشته باشد . در بعضی اوقات مدت زیادی از جراحی نگذشته است بیمار از ورم نوک بینی خود ناراضی می باشد و از جراح تقاضای تزریق کورتون را دارد این تزریق باید زمانی صورت گیرد که مدت زیادی از جراحی نگذشته است و ورم ناشی از جراحی کم نشده باشد .

تزریق کورتون بیشتر در بینی های گوشتی لازم است تا بینی های دیگر زیرا بینی های گوشتی دارای ورم بیشتری از بینی های استخوانی دارند .

چه موقع نیاز به تزریق کورتون می باشد ؟

معمولا در بینی های گوشتی که دارای پوست چرب و ضخیمی دارند و ورم عمل جراحی باقی مانده است .

در بینی هایی که پس از گذشت مدتی هنوز ورم آن کاهش پیدا نکرده است .

بینی هایی که جراحی های متوالی داشته اند .

بهترین زمان برای تزریق کورتون چه موقع است ؟

تزریق کورتون ممکن است در حین جراحی با تایید جراح صورت گیرد . بعد از عمل جراحی بینی بهترین زمان برای تزریق کورتون بین 4 تا 6 هفته بعد از جراحی می باشد . تزریق کورتون حتما باید با نظریه و تاییده پزشک باشد و از مصرف خودسرانه آن خودداری شود چون عوارضی را به همراه دارد .

تزریق کورتون در چه قسمتی باید صورت گیرد ؟

تزریق کورتون بعد از عمل جراحی در قسمت پشت نوک بینی برای کاهش ورم تزریق می شود در آن قسمت در برخی اوقات در اثر واکنش طبیعی بدن به جراحی توده سفتی موجب میشود که نیاز به تزریق دارد .

برخی از خدمات دکتر حسین ختمی

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی فانتزی

راه های ارتباطی دکتر حسین ختمی

09378253132

09337078610

با تشکر مدیریت سایت دکتر حسین ختمی

 

About the Author

جراحی بینی اهواز | جراح بینی اهواز | دکتر ختمی
اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی ، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

ارسال پاسخ

3 × دو =