رفع مشکل تنفسی بعد از جراحی بینی

رفع مشکل تنفسی بعد از جراحی بینی

سختی تنفس در بینی می تواند به علت وضعیت های مختلف و بیماری هایی ایجاد شود ، مانند عفونت و احتقان در بینی ، سینوزیت و پولیپ های بینی، یا کیسه های کوچک از بافت ملتهب . اگر از افرادی باشید که از دهان نفس می کشید  ، ممکن است که نگران این موضوع نباشید اما در طولانی مدت نفس کشیدن دهانی باعث خراب شدن تنفس ، مشکلات دندانی مختلف ، آپنه خواب و سیتستم ایمنی آسیب دیده می شود . با این حال درمان های مختلفی برای تمام کسانی که در تنفس از بینی مشکل دارند وجود دارد ، طیفی از اسپری های بینی و ورزش تا جراحی .رفع مشکل تنفسی بعد از جراحی بینی در زیر بررسی می شود.

با این که رینوپلاستی معمولا برای پیشرفت شکل یا سایز بینی به کار می رود اما جراحی می تواند برای کمک به کسانی که در تنفس از راه بینی مشکل دارند نیز می تواند استفاده شود . بالای 100000 عمل رینوپلاستی را در هر سال انجام می دهند و این جراحی کاری ساده ، امن و بدون درد است . این عمل شامل برش ها ی جزیی می باشد که درون بینی ایجاد می شود ، که بعد از عمل قابل دیدن نیستند . به دلیل این که رینوپلاستی قادر است هرنوع مشکل ساختاری را برطرف کند  ، می تواند در رفع هر نوع مشکل بینی که باعث احتقان می شود کمک کرده وباعث بهتر شدن تنفس می شود .

رفع مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی

رفع مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی

مشکلات تنفسی که با جراحی بینی برطرف می شود

برخی از مشکلات معمول بینی که می تواند به وسیله جراحی بینی رفع شود شامل بزگی توربینال ، انحراف سپتوم و سوراخ بینی که بسیار کوچک باشد ، می شود . اگر بینی بلندی و باریکی دارید ممکن است که برایتان مشکل باشد که به طور منظم از بینی تنفس کنید ، به خصوص بعد از کار سخت و جراحی بینی می تواند بینی را عریض تر کرده و تنفس را بسیار بهبود بخشد . یک بینی شکسته می تواند باعث مشکلات تنفسی شود ، و رینوپلاستی ممکن است نیاز به ترکیب با سپتوپلاستی داشته باشد که برای تصحیح کردن شکل یا سایز سپتوم ، ناحیه بین سوراخ بینی ، به کارمی رود .

یکی از فواید رینوپلاستی آن است که ظاهر بینی را بهبود بخشیده و بهتر ازآن در رفع هر نوع مشکل تنفسی کمک می کند . یک جراح خوب بینی ممکن است که تشخیص دهد که رینوپلاستی برای شما خوب است یا این که ممکن است راه حل دیگری داشته باشد .

اگر فکر می کنید که رینوپلاستی ممکن است بهترین راه حل برای کمک به مشکلات تنفسی شما در طول بینی باشد با پزشک خود درمیان گذشته و راهنمایی بخواهید .

بهبودی پس از عمل بینی

ممکن است شما نیاز به دو هفته استراحت بعد از عمل داشته باشید .

برای این که شما به صورت کامل نتایج عمل را ببینید ممکن است چندین ماه طول بکشد و برای برطرف شدن کامل ورم حدود شش ماه زمان نیاز است .

 

 دکتر حسین ختمی ، جراح بینی اهواز و متخصص گوش ، حلق و بینی با دانش روز دنیا  می باشند؛  شما عزیزان به جهت تعیین وقت مراجعه به ایشان به جهت کسب مشاوره و راهنمایی  برای جراحی زیبایی بینی بدون عارضه ، از طریق زیر اقدام کنید:

با شماره های 09337078610 و 09378253132 تماس بگیرید.

یا به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

 

نتیجه

برای چند روز بعد عمل نمی توانید رانندگی کنید که جراح شما به شما توصیه خواهد کرد .

بعد از حدود یک هفته بخیه ها کشیده می شود و ممکن است اسپلینت برداشته شود .

در طی سه هفته کبودی ، ورم و قرمزی از بین می رود . ممکن است بعد از آن بتوانید حتی شنا کنید .

بعد از چهار تا شش هفته ممکن است بتوانید ورزش کنید.

About the Author

جراحی بینی اهواز | جراح بینی اهواز | دکتر ختمی
اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی ، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

ارسال پاسخ

7 + هفت =