رفع مشکل تنفسی بعد از جراحی بینی

رفع مشکل تنفسی بعد از جراحی بینی

مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی، می تواند به علت وضعیت های مختلف و بیماری هایی ایجاد شود.مانند: عفونت و گرفتگی در بینی، سینوزیت و پولیپ های بینی، یا کیسه های کوچک مملو از بافت ملتهب می توانند باعث مشکل تنفسی بعد از جراحی بینی باشند.

اگر جزء افرادی باشید که از دهان نفس می کشید، ممکن است که نگران این موضوع نباشید. اما در طولانی مدت نفس کشیدن دهانی باعث اختلالات تنفسی، مشکلات دندانی مختلف، آپنه خواب و آسیب دیدن سیتستم ایمنی می شود. با این حال درمان های مختلفی برای تمام کسانی که در تنفس از راه بینی مشکل دارند وجود دارد.

به طور مثال راهکارهایی مانند: طیفی از اسپری های باز کننده ی بینی و ورزش کردن تا انجام جراحی ترمیمی بینی می توانند به رفع مشکل تنفسی بعد از جراحی بینی کمک کنند.

تاثیر جراحی بینی در رفع مشکلات تنفسی

با این که رینوپلاستی معمولا برای اصلاح شکل یا سایز بینی به کار می رود اما جراحی می تواند برای کمک به کسانی که در تنفس از راه بینی مشکل دارند نیز استفاده شود.

این عمل شامل برش های جزئی می باشد که درون بینی ایجاد می شود، که بعد از عمل قابل دیدن نیستند. به دلیل این که جراحی رینوپلاستی قادر است هرنوع مشکل ساختاری را برطرف کند، می تواند در رفع هر نوع مشکل بینی که باعث احتقان می شود کمک کرده وباعث بهتر شدن تنفس فرد می شود.

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی

مشکلات تنفسی که با جراحی بینی برطرف می شود

برخی از مشکلات معمول بینی که می تواند به وسیله جراحی بینی رفع شود شامل؛ بزگی توربینال، انحراف سپتوم و کوچک بودن سوراخ بینی، می باشد. اگر بینی بلند و باریکی دارید ممکن است که برایتان مشکل باشد که به طور منظم از بینی تنفس کنید.

جراحی بینی می تواند بینی را عریض تر کرده و تنفس را بسیار بهبود بخشد. یک بینی شکسته می تواند باعث مشکلات تنفسی شود، در این حالت رینوپلاستی ممکن است نیاز به ترکیب با سپتوپلاستی داشته باشد که  بتواند شکل یا سایز سپتوم، ناحیه بین سوراخ بینی، را تصحیح کند.

یکی از فواید رینوپلاستی آن است که علاوه بر بهبود بخشیدن ظاهر بینی فرد می تواند مشکلات تنفسی آن را نیز برطرف کند. یک جراح خوب بینی ممکن است که تشخیص دهد که رینوپلاستی برای شما خوب است یا این که ممکن است راه حل دیگری برای رفع عوارض مذکور، وجود داشته باشد.

بهبودی پس از عمل بینی

ممکن است شما نیاز به دو هفته استراحت بعد از عمل بینی داشته باشید. برای این که شما به صورت کامل نتایج عمل را ببینید ممکن است چندین ماه طول بکشد و برای برطرف شدن کامل ورم حدود شش ماه زمان نیاز است. بنابراین کمی صبر داشته باشید!

 دکتر حسین ختمی ، جراح بینی اهواز و متخصص گوش ، حلق و بینی با دانش روز دنیا  می باشند؛  شما عزیزان به جهت تعیین وقت مراجعه به ایشان به جهت کسب مشاوره و راهنمایی  برای جراحی زیبایی بینی بدون عارضه ، از طریق زیر اقدام کنید:

با شماره های 09337078610 و 09378253132 تماس بگیرید.

یا به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

خلاصه مطلب

  • چند روز بعد از عمل بینی از رانندگی کردن بپرهیزید.
  • یک هفته بعد از جراحی بینی بخیه ها و اسپلینت برداشته می شوند.
  • تورم و کبودی در مدت سه هفته بعد از جراحی بینی کاهش می یابند و از بین می روند.

About the Author

جراحی بینی اهواز | جراح بینی اهواز | دکتر ختمی
اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی ، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

ارسال پاسخ

10 − دو =