دفورمیتی بینی

دفورمیتی بینی

دفورمیتی بینی دارای انواع مختلفی است نظیر کجی بینی ، عدم تقارن پره های بینی ، فرم منقار ، نوک تیز شدن بینی ، فرم زین اسبی و…

عدم تقارن پره های بینی :

علت های مختلفی برای عدم تقارن پره های بینی وجود دارد نظیر ضعف در پره ها ، کمبود بافت غضروفی که این عوامل  باعث می شود که بینی حالت تورفته و یا اینکه یکی از حفره ها کوچکتر به نظر برسد .

دفورمیتی بینی

یکی دیگر از علت های ایجاد عدم تقارن پره های بینی بروز حوادث یا مشکل مادرزادی می باشد .

کجی بینی :

کجی بینی به علت های مختلفی بروز می کند ، اصابت ضربه به بینی یکی از علت های کجی بینی است .

فرم منقار :

در چنین مواردی سر بینی با افتادگی مواجه است و بخش بالایی نوک بینی حجم زیادی دارد که بینی حالت منقار پرندگان را به خود می گیرد .

فرم زین اسبی :

معمولا این حالت زمانی رخ می دهد که بینی به دلیل جراحی ناموفق قبلی دچار تورفتگی شده است ، علت ایجاد این امر ضعف غضروف پل بینی است .

نوک تیز شدن بینی :

برجستگی نوک بینی یا نوک تیز شدن بینی در مواقعی که پل بینی بیش از حد برداشته شود رخ می دهد ، با جراحی بینی می توان این مشکل را درمان کرد .

علت های مختلف دیگری برای ایجاد دفورمیتی بینی وجود دارد که با روش جراحی اغلب آنها را می توان درمان کرد .

جراحی زیبایی بینی فقط به منظور زیبایی بینی نیست بلکه مشکلات مختلف بینی را می توان با استفاده از جراحی زیبایی بینی درمان نمود .

برخی از خدمات دکتر ختمی :

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی ترمیمی بینی

و…

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر ختمی جراح بینی

 

 

About the Author

جراحی بینی اهواز | جراح بینی اهواز | دکتر ختمی
اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی ، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

ارسال پاسخ

بیست − هفده =