جراحی گوش

جراحی گوش

یکی از اندام هایی که در زیبایی صورت تاثیر گذار هستند گوش ها در اطراف سر می باشند.نواقص زیادی به دلایل مختلف ممکن است در گوش ها  ایجاد شده باشد که می تواند در زیبایی فرد و همچنین اعتماد به نفس وی تاثیرگذار باشد .در ایران بیشترین متقاضی جراحی گوش و یا اتوپلاستی آقایان هستند که گوش ها یشان به صورت بزرگ و پهن می باشد.در این مقاله جراحی گوش را توضیح خواهیم داد.

جراحی گوش
دلایل جراحی گوش

عدم ناهماهنگی با صورت
طبیعی نبودن حالت غضروف و لاله گوش
گوش های برجسته
گوش هایی که به دلایل مادرزادی به اندازه لازم رشد نکرده اند .

نحوه جراحی گو ش

در گوش ها جراح در ابتدا از پشت لاله گوش برش های را ایجاد می کند و در ابتدا باریکه نازکی از پوست برداشته میشود و سپس غضروف ها برای اینکه به سمت سر نزدیک شوند و یا اینکه از حالت ناموزون خارج شوند به اندازه لازم تراش داده می شوند و در نهایت  دوباره برش پوستی به محل برش برگشته و با بخیه های لازم در پشت گو ش شکاف بسته می شود.این برش ها در پشت گوش و روی چین پوست بوده و دیده نخواهد شد.در صورتی که جراحی گوش به صورت دو طرفه باشد باید دقت داشت هر دو گوش به صورت قرینه جراحی شده باشند.

مراقبت های بعد از جراحی گوش

بیمار تنها چند ساعت بعد از جراحی گوش می تواند از مرکز جراحی مرخص شود .پانسمان ها تا پنج روز باید بر روی گوش باقی بمانند و شما باید نهایت دقت را داشته باشید که برای پیشگیری از ایجاد عفونت بهداشت محل زخم ها را رعایت کنید .
شما باید به صورت شبانه روز از هدبند های خود  استفاده کنید  و درباره مدت زمان استفاده از هد بند باید با جراح خود مشورت کنید .
بعد از جراحی گوش به هیچ عنوان رو به پهلو دراز نکشید و به سمت پشت بخوابید تا به گوش ها فشاری وارد نشود .

برخی از خدمات دکتر حسین ختمی

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی فانتزی

راه های ارتباطی دکتر حسین ختمی

09378253132

09337078610

با تشکر مدیریت سایت دکتر حسین ختمی

About the Author

جراحی بینی اهواز | جراح بینی اهواز | دکتر ختمی
اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی ، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

ارسال پاسخ

17 + ده =