تورم بعد از جراحی بینی

تورم بعد از جراحی بینی

جراحی بینی مانند هر گونه جراحی دیگر با مشکلاتی همراه خواهد بود که باید مراقبت های لازم انجام بگیرد تا بتوان  دوره نقاهت بعد از جراحی را به سرعت سپری کرده و همچنین نتیجه جراحی خود را زودتر مشاهده کنید.بعد از جراحی زیبایی بینی مشکلات موقتی مانند ورم بینی ، گرفتگی بینی  و … طبیعی است که بعد از مدتی از بین خواهد رفت .

چرا بعد از جراحی بینی ورم می کند ؟

ورم بینی قسمتی از پاسخ طبیعی بدن به آسیب آن است و با ازبین رفتن علت آسیب ، این پاسخ نیز به تدریج کاهش خواهد یافت.آسیب وارده به بافت‌ها باعث بروز تورم اولیه می‌شود.ورم به تدریج از بین می‌رود، اما طبیعی است که در روزهای اول بعد از جراحی در شدیدترین حد خود باشد.معمولا یک هفته پس از عمل، زخم به طور مستمر التیام می یابد و مرحله التهاب به مرحله  کاهش ورم بینی بعد از عمل جراحی زیبایی، تقریبا سه یا چهار هفته طول می کشد.

تورم بعد از جراحی بینی

مراقبت هایی که باعث می شود تروم بین زودتر بهبود پیدا کند

سرتان را بالا نگهدارید و در هنگام خواب زیر سر خود را بلند کنید.

از استعمال دخانیات اجتناب کنید.
از حمام کردن با آب داغ اجتناب کنید
آب فراوان بنوشید.
مصرف نمک را کم کنید
حرکت و فعالیت‌هایتان را محدود کنید
برای کاهش ورم بینی از کمپرس های یخ استفاده کنید .

توجه داشته باشید  که ورم بعد از جراحی بینی ممکن است تا حدود یک سال ادامه داشت باشد که هر ماه از مقدار آن کاسته می شود .به همین دلیل شما باید برای اینکه بتوانید نتیجه جراحی خود را مشاهده کنید  مقداری صبور باشید.مقدار ورم و میزان آن در افراد مختلف گوناگون است برای مثال بینی های گوشتی به دلیل داشتن پوست ضخیم ورم بیشتری دارند و همچنین باید به مدت بیشتری از چسب بینی استفاده کنند.

برخی از خدمات دکتر حسین ختمی

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی فانتزی

راه های ارتباطی دکتر حسین ختمی

09378253132

09337078610

با تشکر مدیریت سایت دکتر حسین ختمی

About the Author

جراحی بینی اهواز | جراح بینی اهواز | دکتر ختمی
اینجانب دکتر حسین ختمی در سال 1355 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی ، راهنمایی و متوسط را در تهران به پایان رسانده و در کنکور سال 73 با رتبه 150 رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کردم در سال 1380 در مقطع دکترای عمومی فارغ التحصیل شدم پس از گذراندن دوران طرح و سربازی دوره تخصصی رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن را در دانشگاه کرمان شروع کرده و با کسب دانشنامه (بورد) تخصصی فارغ التحصیل شدم.

ارسال پاسخ

چهارده − 9 =